قطعا معقوله تعمیر و ترمیم محصولات بادی یکی از مواردی است که باعث شده تا خیلی از افراد با در نظر گرفتن قابلیت تعمیر یک محصول اقدام به خرید آن کنند. همان طور که می دانید این امکان وجود دارد که یک محصول بادی از نواحی مختلفی سوراخ شده و یا از لبه های محصول نیز دچار آسیب شود. به همین دلیل شما باید با آگاهی کامل در خصوص نحوه تعمیر این محصولات اقدام به ترمیم محصول خود کنید. با توجه به این مسئله هم اکنون در این مقاله قصد داریم تا ویژگی های مهمی را در خصوص تعمیر این محصولات و همین طور تعمیر انواع محصولات بادی در شهر کرج با شما عنوان کنیم پس پیشنهاد می کنیم که این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

شیوه تعمیر محصولات بادی

در ابتدا باید در خصوص نحوه تعمیر انواع محصولات بادی در حالت کلی با شما صحبت کنیم. در واقع شما باید بدانید که در حالت کلی آیا تمام محصولات بادی این مزیت را دارند که در صورت آسیب دیدن تعمیر شوند یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید عنوان کنیم که با توجه به جنس و کیفیت این محصولات عموما شما می توانید اکثر کالاها و اسباب بازی های بادی را به ساده ترین شکل ممکن تعمیر کنید. بدنه اصلی این محصولات از نوع PVC عموما طراحی شده که این جنس باز در ضخامت های مختلفی به دست مشتریان خواهد رسید.

اگر بخواهیم در حالت کلی به بررسی تمامی محصولات بادی بپردازیم باید در ابتدا عنوان کنیم که استخر های بادی یکی از مهم ترین محصولاتی هستند که عموما به دلیل بازی کردن کودکان با آن ها و در دسترس بودن این محصولات بیشتر دچار آسیب و سوراخ شدن می شوند. حال جهت ترمیم این محصولات نیز اگر شدت آن کم باشد شما می توانید با استفاده از یک برچسب تعمیرات به ساده ترین شکل ممکن خودتان دست به تعمیر و ترمیم این محصولات بزنید.

تعمیرات محصولات بادی در کرج

هم چنین اگر شدت آسیب به گونه ای باشد که دیگر قادر به تعمیر محصول با برچسب تعمیرات نباشید حال شما باید محصول را به تعمیرکاران خبره بسپارید تا به بهترین شکل ممکن محصول را تعمیر کرده و مجدد در اختیار شما قرار دهند. حال فروشگاه سعید اینتکس نیز سعی کرده تا به بهترین شکل ممکن تعمیرات محصولات بادی را در دست گرفته و در جهت رفاه حال مشتریان انواع وسایل بادی را به بهترین شکل ممکن و صحیح و سالم به دست شما عزیزان برساند. شیوه تعمیرات محصولات بادی را هم در بخش بعدی به صورت کامل عنوان خواهیم کرد.


چگونه می توان یک درز را که روی تشک بادی از هم جدا شده است درست کرد؟

برای تعمیر یک درز جدا شده روی تشک بادی، مراحل زیر را دنبال کنید:

1. تشخیص محل نشتی: ابتدا باید محل دقیق نشتی را پیدا کنید. برای این کار می‌توانید از محلول صابون و آب استفاده کنید. تشک را باد کنید و سپس محلول صابون را روی سطح تشک بمالید. حباب‌هایی که در محل نشتی ایجاد می‌شوند، محل دقیق نشتی را نشان می‌دهند.

2. خالی کردن تشک: پس از پیدا کردن محل نشتی، تشک را خالی کنید تا بتوانید درز را تعمیر کنید.

3. تمیز کردن محل نشتی: محل نشتی را با الکل یا پاک‌کننده‌ای که نباید به متریال تشک آسیب بزند، تمیز کنید و اجازه دهید کاملاً خشک شود.

4. استفاده از چسب مخصوص: یک چسب تعمیراتی مخصوص تشک‌های بادی تهیه کنید. این چسب‌ها معمولاً ضد آب هستند و برای پلاستیک، وینیل و دیگر مواد مورد استفاده در تشک‌های بادی سازگاری دارند.

5. اعمال چسب: دستورالعمل‌های روی بسته‌بندی چسب را دنبال کنید. معمولاً باید لایه‌ای نازک از چسب را روی هر دو سطح درز جدا شده بمالید و اجازه دهید برای مدت زمان توصیه شده خشک شود.

6. فشار دادن درزها: پس از خشک شدن اولیه چسب، لبه‌های درز را به هم فشار دهید تا به خوبی به هم بچسبند.

7. خشک شدن کامل: به چسب زمان کافی بدهید تا کاملاً خشک و سخت شود. این ممکن است چند ساعت یا طبق دستورالعمل‌های چسب، تا یک شبانه روز زمان ببرد.

8. آزمایش: پس از خشک شدن کامل چسب، تشک را دوباره باد کنید و برای اطمینان از تعمیر موفقیت‌آمیز، محل تعمیر را مجدداً با محلول صابون بررسی کنید.

اگر درز بسیار بزرگ است یا تعمیر با چسب موفقیت‌آمیز نباشد، ممکن است نیاز به استفاده از یک تکه تعمیری (patch) یا تعویض تشک داشته باشید. همچنین، برخی تشک‌های بادی با کیت تعمیراتی خودشان عرضه می‌شوند که شامل چسب و تکه‌های تعمیری مخصوص هستند.

تعمیر درز تشک بادی


روش تعمیر محصولات بادی در کرج با برچسب تعمیرات

اولین نکته ای که باید در خصوص آن و روش صحیح تعمیر محصولات در واقع عنوان کنیم بحث تعمیر محصولات بادی شما به وسیله برچسب تعمیرات می باشد. در این روش ما سعی خواهیم کرد که در ابتدا اقدام به پیدا کردن ناحیه سوراخ شده و آسیب دیده بر روی محصول شما نماییم. این روش نیازمند یک ظرف بزرگ آب و کف دارد تا بتوان پس از باد کردن کامل محصول ناحیه هایی که سوراخ شده است را به وسیله حباب هایی که ایجاد می شود شناسایی کرده و علامت بزنیم.

پس از پیدا کردن ناحیه هایی که آسیب دیده حال نیاز خواهیم داشت که باد داخلی محصول را به صورت کامل تخلیه کنیم تا هیچ گونه هوایی داخل محصول بادی شما نباشد. در ابتدا برای این کار هم نیاز است که به وسیله باز کردن دریچه های باد موجود بر روی انواع محصول بادی و سپس وارد کردن فشار به بدنه محصول ، به صورت کامل باد داخلی را خالی کنیم. البته خیلی از افراد دارای پمپ های باد قوی هستند که قدرت مکش را هم داراست که این افراد هم می تواند به راحتی به وسیله همین پمپ ها باد داخل محصول را تخلیه نمایند.

تعمیرات محصولات بادی در کرج

در گام بعد حال نیاز است که سطح اصلی بدنه محصول را هم به صورت کامل خشک نماییم. پس از خشک کردن حال باید ترمیم محصول را به وسیله یک برچسب به ساده ترین شکل ممکن انجام دهیم. برچسب تعمیرات نیز خود دو نوع دارد. یکی نوع تنها دارای یک برچسب ساده می باشد که برای سوراخ های جزئی طراحی شده و نمی توان از ان برای شدت های زیاد آسیب استفاده کرد. نوع دیگر نیز در داخل باکس محصول دارای یک عدد رول بوده و یک چسب تیوپی نیز در کنار آن به چشم می خورد. این نوع چسب بهترین مدل برای تعمیر انواع محصولات بادی با شدت کم می باشد.

در این نوع روش نیز ما سعی می کنیم که در ابتدا رول را به اندازه نقطه ای که سوراخ شده است برش بزنیم. در مرحله بعد باید دور تا دور این رول را آغشته به چسب نموده و دقیقا بخش مرکزی رول را روی ناحیه ای که سوراخ شده است قرار می دهیم. با این کار باعث خواهید شد که فضای کاملی را پوشش بدهید و پس از گذشت مدت زمان 24 ساعت به بهترین شکل ممکن از محصول خود صحیح و سالم استفاده کنید. نکته ای که باید به آن اشاره کنیم بحث در خصوص نوع برش رول می باشد که ما سعی می کنیم که این رول را به صورت گرد برش بزنیم تا پس از چسباندن بر روی محصول لبه نداشته باشد وهمانند سطح اصلی محصول صاف و صیقلی برش داده شود.

با این روش عموما اکثر استخر های بادی ، اسباب بازی های بادی ، تشک های بادی روی آب و حتی بخش های برزنتی تخت ، تشک و کاناپه های بادی را می توانید به بهترین شکل ممکن ترمیم کرده و سالم و سلامت مجدد از محصول خود بهره مند شوید. در بخش های بعدی نیز نوع تعمیر محصولات با شدت بیشتر را هم بررسی خواهیم نمود.

تعمیر درز محصولات بادی در کرج

در بخش قبلی سعی کردیم تا در خصوص تعمیر سوراخ های ایجاد شده در محصولات بادی و ترمیم ساده آن ها با شما صحبت کنیم. حال در این بخش قصد داریم که بیشتر به ترمیم درز و لبه های آسیب دیده در محصولات اشاره کنیم که این نکته در محصولات شدیدا رایج بوده و با گذشت زمان از عمر محصولات و سال تولید آن ها کم کم می توانید مشاهده کنید که اکثر محصولات بادی از ناحیه های درز و لبه ها باز شده و عموما این نوع دیگر قابل تعمیر به وسیله یک برچسب تعمیرات کوچک نمی باشد.

در این نوع تعمیر شما باید محصول را مجددا تحویل فروشگاه سعید اینتکس دهید تا مرحله تعمیر این محصولات آغاز شود. در همین راستا در ابتدا ما سعی می کنیم که شدت آسیب را مورد ارزیابی قرار دهیم. یک سری از محصولات وجود دارد که با هر بار باد کردن از نواحی مختلف درز شما می توانید باز شدن را مشاهده کنید که این دسته از کالاها عمدتا دچار پوسیدگی شده و باید به صورت کامل دور تا دور محصول تعمیر شود. نوع دیگری از محصولات نیز وجود دارد که به دلیل باد کردن بیش از اندازه از یک ناحیه درز آن باز شده است که خب عموما دیگر نیازی به تعمیر دور تا دور لبه محصول نخواهد بود.

با توجه به این که در کشور ایران دستگاه های پرس برای پرس کردن لبه های محصولات بادی وجود ندارد پس باید به صورت دستی اقدام به تعمیر این محصولات کرد. با این روش در ابتدا باید نواحی آسیب دیده را با شدت زیاد آغشته به چسب مخصوص کرد که این چسب با برچسب های تعمیرات تفاوت های بسیاری دارد. پس از انجام این کار حال باید محصول را تحت فشار زیاد به مدت یک روز کامل قرار داد. پس از گذشت 24 ساعت حال شما می توانید مجدد درز های محصولات را مشاهده کرده و به وسیله یک عدد پمپ باد محصول را راه اندازی کنید تا ببینید درز به صورت کامل پوشش داده شده است یا خیر؟

اگر تعمیر موفقیت آمیز بودن که محصول صحیح و سالم مجدد تحت تست قرار گرفته و در انتها و پس از تایید نهایی به دست شما خواهد رسید. اگر محصول باز هم دچار آسیب باشد حال باید مجددا شدت چسب را بیشتر کرده و تست هارا مجددا انجام داد. البته این نکته بسیار مهم است که فروشگاه سعید اینتکس سعی کرده تا به بهترین و تمیزترین شکل ممکن این تعمیرات را انجام دهد و با شکاف هایی که در بدنه محصول ایجاد می کند باعث می شود تا محصول شما به هیچ عنوان چسب کاری ها و تعمیرات را نشان نداده و خیلی تمیز و ایده آل محصول به دست شما برسد. در انتها نیز محصول در حضور شما مشتریان تست شده و پس از تایید شما محصول در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

تعمیر بدنه مخمل محصولات بادی

در بخش های قبلی روی صحبت ما عمدتا در خصوص انواع محصولات بادی با جنس های PVC و وینیل بود. هم چنین با روش های قبلی محصولات برزنتی را هم می شود به بهترین شکل ممکن تعمیر نمود. اما برای انجام تعمیر در ناحیه های مخملی که بیشتر در تخت خواب های بادی ، مبل های بادی و کاناپه های بادی دیده می شود شما نیاز خواهید داشت که عموما در سریع ترین زمان ممکن محصول را به فروشگاه سعید انتکس تحویل دهید تا این بار به شیوه کاملا تخصصی محصول را تعمیر کرده و تقدیم شما کنیم. استفاده از رویه مخملی مجزا ، برش از رویه مخملی خود محصول در بخش های داخلی و یا پوشش کامل ناحیه آسیب دیده به وسیله چسب های مخصوص از روش های تخصصی تعمیر این محصولات است که باید به صورت تخصصی بررسی شده و اقدام به ترمیم کنیم.

تعمیرات محصولات بادی در کرج

تحویل محصول بادی آسیب دیده به فروشگاه

اگر شما با توجه به توضیحاتی که در این مطلب عنوان کردیم ، دارای محصولی آسیب دیده هستید و شدت آسیب کم است می توانید به سادگی بدون نیاز به تحویل محصول به فروشگاه و با خرید یک عدد برچسب تعمیرات اقدام به ترمیم محصول خود کنید. اگر هم شدت آسیب زیاد بوده و تعمیر آن توسط خودتان امکان پذیر نیست از هر کجای ایران می توانید در سریع ترین زمان ممکن با شیوه های مختلف محصول را برای ما ارسال کنید که پروسه تعمیر محصول به صورت کامل انجام گردد. در همین رابطه نیز اگر شما در کرج حضور دارید می توانید با مشاهده آدرس های درج شده در فروشگاه به صورت حضوری محصول را تحویل داده و رسید دریافت کنید.

هم چنین اگر از شهرهای دیگر ایران قصد دارید تا تعمیر محصول خود را به ما بسپارید باید با هماهنگی قبلی به وسیله روش های ارسال رایج نظیر تیپاکس ، پست و ... محصول را برای ما ارسال نموده تا پس از تعمیر و تست نهایی مجددا برای ارسال آن به شما هماهنگی های لازم صورت پذیرد. همواره تمامی پرسنل فروشگاه سعید اینتکس در جهت رضایت شما عزیزان و بهره مندی از خدمات پس از فروش سعی داریم تا بهترین خدمت با کمترین قیمت را در اختیار شما قرار دهیم.