اسنورکل شنا چیست؟

شاید تا به حال نام اسنورکل شنا به گوشتان نخورده باشد. شاید هم کاملا با این محصول آشنا باشید. در هر حال، ما تعریفی از آن ارائه خواهیم داد تا حتی در صورت آشنایی با آن، شناختتان از این محصول، کامل تر گردد. اسنورکل شنا نوعی وسیه مخصوص شنا است که در زیر آب کاربرد دارد. در حقیقت این وسیله همان وسیله مختص غواصی و شنا است که اجازه تنفس راحت و عمیق در زیر آب را به شناگران می دهد. با وجود اسنورکل حتی اگر دقایق زیادی را در زیر آب بگذرانید؛ باز هم مشکلی برای نفس کشیدن به وجود نیامده و تنفستان به خوبی صورت خواهد گرفت. همچنین اسنورکل باعث افزایش تمرکز شناگر در زیر آب شده و حتی او را در انتقال به سطح آب نیز یاری می رساند. چه افرادی که هنوز در مراحل ابتدایی آموزش شنا قرار داشته و چه کسانی که تبدیل به شناگران ماهر شده اند؛ به خرید اسنورکل و استفاده از آن نیاز خواهند داشت.

اسنورکل از چه قطعاتی تشکیل شده است؟

با خرید اسنورکل شنا، متوجه حضور قطعات متعدد در آن خواهید شد. قطعاتی که عملکرد این محصول را بهبود بخشیده و آن را تبدیل به یک وسیله ایمن و مطمئن در زمان شنا نموده اند. بدون استفاده از اسنورکل، حتی 10 ثانیه هم قادر به ماندن در زیر آب نخواهید بود. اما می خواهیم بدانیم در این وسیله کاربردی، چه قطعاتی وجود دارند که سبب کارکرد بهینه آن شده اند؟ در ادامه به این قطعات اشاره خواهیم کرد:

لوله تنفسی

یکی از قطعات به کار رفته در اسنورکل، لوله تنفسی است. جنس این لوله، پی وی سی بوده و شاهد خمیدگی آن از وسط به عقب خواهید بود. این لوله در قسمت های ابتدایی، فرم گرد داشته و در قسمت های بالایی دارای فرمی متفاوت یعنی مستطیلی می باشد.

دهانه

قطعه دهانه متعلق به اسنورکل، سیلیکونی بوده و کاملا شفاف است. این قطعه از ساختار نرم برخوردار بوده و به لوله تنفسی متصل می گردد. وجود یک دریچه در قسمت پایینی این قطعه، امکان ورود و خروج هوا را میسر ساخته است.

خرید اسنورکل شنا بچه گانه

خرید اسنورکل شنا بچه گانه

بند

بند اسنورکل که از جنس سیلیکونی برخوردار می باشد؛ به قلاب اتصال یافته و می توان آن را در صورت نیاز تنظیم نمود. دکمه ای که در قلاب واقع شده، امکان تنظیم این بند را فراهم کرده است.

قلاب

قلاب سر به لوله متصل شده و در قسمت میانی به آن می پیچد. این طراحی به منظور نگهداری اجزای اسنورکل در این قلاب صورت گرفته است. در انتهای قلاب، دو قطعه منحنی شکل وجود دارند که روبروی پیشانی واقع می گردند.

خرید انواع اسنورکل

برای خرید اسنورکل، با مدل های متعددی از این محصول روبرو خواهید شد. هر یک از مدل ها از مشخصات خاص خود برخوردار بوده و با مدل های دیگر تفاوت دارند. در ادامه به معرفی انواع اسنورکل خواهیم پرداخت. پس از آشنایی با این مدل ها، قطعا تصمیمات بهتری را برای خرید اتخاذ خواهید کرد:

اسنورکل غواصی مدل خشک

در این مدل از اسنورکل، شاهد اتصال یک سوپاپ شیر به آن خواهید بود. این سوپاپ کمک می کند تا آب به داخل اسنورکل راه نیابد. به دلیل اینکه آب به داخل آن راه ندارد؛ به عنوان اسنورکل خشک شناخته شده است. این محصول حاوی یک محافظ بوده و این محافظ در بخش فوقانی قرار دارد. یکی از امتیازات این محصول این است که به پاکسازی آب نیاز ندارد. نکته ای که وجود دارد؛ این است که این نوع اسنورکل، حالت شناور داشته و کشیدن آن خیلی راحت نیست.

اسنورکل غواصی مدل نیمه خشک

یکی از قطعات متصل به این مدل اسنورکل، سوپاپ تصفیه است که لوله را در صورت ورود آب پاکسازی می کند. هر چند وجود محافظ در این محصول به منظور جلوگیری از ورود آب می باشد؛ اما این جلوگیری 100 درصدی نبوده و ممکن است کمی آب به داخل آن راه یابد. برای خرید اسنورکل مدل نیمه خشک باید هزینه بیشتری را بپردازید؛ به دلیل اینکه قیمت آن در مقایسه با مدل های دیگر مثل اسنورکل مرطوب، بالاتر می باشد.

اسنورکل شنا ارزان

اسنورکل شنا ارزان

اسنورکل غواصی مدل مرطوب

این مدل را می توان جزو مدل های کلاسیک اسنورکل محسوب نمود. محصول فوق از دو قطعه اصلی یعنی دهانه و لوله تشکیل یافته است. ورود هوا به داخل دهانه از ویژگی های خوب این محصول به شمار آمده و از این رو شناگران مبتدی و غیر حرفه ای با آن احساس راحتی بیشتری دارند. نه تنها شنا بلکه غواصی نیز با این محصول امکان پذیر می باشد. نکته قابل توجه اینجاست که برای پیشگیری از ورود آب به اسنورکل، نیاز به بازدم پرفشار می باشد.

ماسک اسنورکل فول فیس

این مدل از اسنورکل، متشکل از دو بخش یعنی ماسک و لوله تنفسی می باشد. ماسک تمام صورت را پوشش داده و از ورود آب به داخل جلوگیری می نماید. محصول فوق، بهترین گزینه جهت غواصی محسوب شده و چشم، بینی و دهان را از هم تفکیک می سازد. لذا از تشکیل بخار و محدودیت دید، اثری نخواهد بود. لازم به ذکر است ماسک اسنورکل جهت غواصی با دستگاه اکسیژن، گزینه ایده آلی نبوده و باید این نکته را مد نظر داشته باشید. قسمت مثبت ماجرا اینجاست که طرز کار با این ماسک بسیار راحت می باشد.

بررسی قیمت اسنورکل

یکی از مهمترین دغدغه خریداران پیش از خرید اسنورکل، قیمت آن می باشد. بسیاری از آنها خواستار دستیابی به اسنورکل شنا ارزان بوده و برخی دیگر نیز به کیفیت محصول اهمیت داده و توجه چندانی به قیمت ندارند. در هر حال باید دید چه عواملی بر روی قیمت اسنورکل تاثیر گذاشته و آن را دچار کاهش یا افزایش می سازند؟ در قسمت زیر به بررسی این عوامل پرداخته ایم:

برند محصول

قطعا محصولاتی که دارای برند معتبر و خارجی می باشند، کیفیت بالاتری داشته و به همان نسبت قیمت بیشتری دارند. مثل اسنورکل شنا اینتکس که از یک برند جهانی حکایت داشته و فوق العاده با کیفیت و بادوام است. این اسنورکل شنا قیمت معقولی داشته و امکان خرید را برای خیلی از خریداران مهیا نموده است. همچنین باید افزود این محصول، تجربه ای خوش از شنا و غواصی را محقق می سازد.

نوع اسنورکل

انواع اسنورکل بر اساس رده سنی دسته بندی شده و قابل تهیه می باشند. برای مثال می توان اسنورکل شنا بچه گانه را نام برد. بدون شک قیمت این نوع اسنورکل با اسنورکل بزرگسال متفاوت است.

بهترین اسنورکل شنا

بهترین اسنورکل شنا، اسنورکل اینتکس

مدل محصول

همانطور که متوجه شدید؛ اسنورکل از مدل های متنوعی برخوردار بوده و هیچ یک از مدل ها به هم شبیه نیستند. بنابراین بدیهی است که قیمت این محصولات با هم متفاوت باشد.

خرید اسنورکل از نمایندگی سعید اینتکس

برای خرید اسنورکل نباید عجله و شتاب به خرج دهید. همیشه صبر و توجه، بهترین نتایج را رقم می زنند. لذا اگر صبور بوده و توجه کافی را در هنگام خرید اسنورکل داشته باشید؛ به نتایج بهتری دست خواهید یافت. پیشنهاد می کنیم اسنورکل اینتکس را تهیه فرمایید. این محصول نه تنها انتظارتان را بابت کیفیت برآورده می سازد؛ بلکه با قیمت مناسب خود، به انتظاراتتان درباره قیمت نیز پاسخی مناسب خواهد داد. اما یکی از مسیرهای امن جهت خرید اسنورکل اینتکس اصل و اورجینال، مجموعه ما سعید اینتکس است. با خرید این محصول از مجموعه، تجربه ای متفاوت و شیرین در انتظارتان خواهد بود.