مبل شنی نرم به دلیل مواد منحصر به فردی که تولیدکنندگان برای پر کردن آن‌ها استفاده می‌کنند تکیه گاهی راحت و منحصربفرد برای استراحت در اختیار افراد قرار می‌دهد. اکثر تولید کنندگان این مبل را با محصولی به نام پلی استایرن منبسط شده یا رزین EPS پر می کنند. اغلب، افراد به دلیل شباهت‌های بافت و رنگ، پرکننده این نوع مبل را با دانه‌های فوم اشتباه می‌گیرند.

جزئیات ساخت مبل شنی نرم

درباره رزین EPS

دانه های EPS مقرون به صرفه هستند و این محصول دارای ترکیب منحصر به فردی است. به طور خاص، تولید کنندگان مهره های EPS، آنها را با مقدار کمی از پنتان گاز طبیعی تولید می کنند و آن را از طریق قالب این دانه ها، به آن ها تزریق می کنند. برای تشکیل دانه های پف کرده، تولید کننده ها از بخار و همزن استفاده می کنند. همچنین، تمام این فرآیند در داخل یک سیستم  محصور انجام می پذیرد.

در این مرحله از ساخت مبل شنی نرم، گاز پنتان در هر دانه ی کوچک در اثر اعمال گرما منبسط می شود. گرما باعث می شود هر مهره 30 تا 35 برابر اندازه اصلی خود منبسط شود (قطر دانه ها از 0.5 میلی متر تا 1.33 میلی متر است). 

رزین

رزین

مراحل ساخت مبل شنی

ساخت مبل شنی نرم در خانه بسیار ساده است. دوخت عامل اساسی است که مبل شما را می سازد. به طور خلاصه، پس از ایجاد ساختار مبل با کیسه داخلی و خارجی، کیسه داخلی را با EST پر کنید و پس از افزودن زیپ به کیسه ها، آن را ببندید تا همه چیز در جای خود ثابت بماند.

پوشش بیرونی

برای ساخت مبل شنی نرم شما می توانید یک روکش مبل راحت و شیک داشته باشید یا می توانید از چیزهای کاربردی تر استفاده کنید. انتخاب با شماست. طول و عرض یکسانی از پارچه را برای پوشش بیرونی انتخاب کنید. به جذابیت بصری و احساس پارچه فکر کنید زیرا پارچه های مختلف بر اساس نوع خود ویژگی های متفاوتی دارند. 

پرکننده مناسب

برای یک مبل شنی با اندازه معمولی، به حدود 14 کیلوگرم EST نیاز دارید.

ساخت مبل شنی نرم

ساخت مبل شنی نرم

برش دایره ای بر روی پارچه ها

این بخش دشوار و در عین حال مهم است.  از پارچه اول شروع کنید و دایره ای با  قطر 1.37 متر روی پارچه بکشید. از متر و دیگر ابزار های اندازه گیری استفاده کنید تا دایره خود را به دقت روی پارچه بکشید. هنگامی که از اندازه گیری ها کامل شدند، نوبت به برش می رسد. اولین دایره خود را با قیچی پارچه برش دهید. با استفاده از همان پارچه، 1.37 متر یا بیشتر را باز کرده و با استفاده از طرح اول به عنوان راهنما، طرح دوم را با اندازه مساوی ببرید. حالا با پارچه دوم هم همین کار را انجام دهید تا در پایان این فعالیت چهار دایره باقی بماند. از هر پارچه دو تا.

برش مستطیلی

در مرحله بعدی از ساخت مبل شنی نرم، چهار قطعه یکسان خود مستطیل های مشابهی را ایجاد کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است: پارچه را صاف باز کنید و از گچ یا خودکار استفاده کنید تا مستطیل به طول 80 اینچ و عرض 30 اینچ را روی یک دایره ترسیم کنید. بعد، طرح کلی را به شیوه ای مرتب و تمیز برش دهید. پس از اتمام، مستطیل اولیه را بردارید، آنها را روی پارچه بعدی قرار دهید، طرح کلی را بکشید و آن را برش دهید. این روند را با دو مورد دیگر تکرار کنید و چهار مستطیل یکسان خواهید داشت که آماده دوخته شدن هستند.

فرآیند دوخت

اکنون زمان ایجاد دو مستطیل بلند با استفاده از پارچه است.  مستطیل ها را بالا روی هم خط سوار کنید (روی پارچه ها به سمت هم باشد) و آنها را به درستی مرتب کنید. از چرخ خیاطی برای دوختن پارچه های مبل شنی استفاده کنید تا یک دوخت محکم ایجاد کنید. از روی پارچه با استفاده از ابعاد مستطیل قبلی یک دایره ایجاد کنید. با نگه داشتن روی پارچه ها به یکدیگر، لبه های دایره را با لبه های پارچه مستطیل خود در طول آن با سنجاق به هم وصل کنید. سپس این دو را به یکدیگر بدوزید (درز دوخت را حدود 0.7 سانت تا 1.2 سانت نگه دارید). دو عرض مستطیل باید بعد از اینکه دایره در امتداد طول دوخته شد، به هم دوخته شوند.

پر کردن مبل شنی

پر کردن مبل شنی

ساختن دایره کف مبل شنی

در این مرحله از ساخت مبل شنی نرم، قرار است دایره پایینی خود را به پایین پارچه بدوزید. دایره پایینی خود را بردارید و آن را به دور مستطیل خود بدوزید. با استفاده از همان پارچه، دایره دوم را بردارید و مانند دایره بالایی در امتداد ضلع بلند مستطیل سنجاق بزنید. اما مطمئن شوید که تا آخر سنجاق نزنید، یک طرف آن برای زیپ خالی بگذارید. زیپ را به آستر بین مستطیل و دایره پایین اضافه کنید

EST را اضافه کنید

اکنون که ساختار شما کامل شده است، به سادگی EST را اضافه کنید.

در پایان برای خرید مبل شنی می توانید به فروشگاه سعید اینتکس مراجعه کنید.