یکی از مهمترین و اصولی ترین اقداماتی که هنگام خرید لوازم بادی می بایست به آن توجه کرد ، نحوه ی باد زدن و یا میزان باد زدن اینگونه لوازم می باشد.
باید در نظر داشت در صورتی که محصولات بادی دارای حجم باد کمتر و یا بیشتر از حد استاندارد باشند، بدون شک کالای شما دچار آسیب خواهد شد. پس برای جلوگیری از اینگونه مشکلات از خواندن این مطلب غفلت نکنید.

قبل از هر چیز باید بدانید که برای باد کردن لوازم بادی اینتکس و یا مشابه آن حتما می بایست از پمپ باد های مخصوص همین محصولات استفاده نمایید.
ابتدا سعی نمایید متناسب با محصول خود از یک پمپ باد مناسب استفاده نمایید.
پمپ باد های اینتکس دارای چندین دسته بندی هستند. پمپ باد دستی، پمپ باد پایی و پمپ باد برقی.
برای محصولات بادی کوچک مانند استخر های کوچک و یا تشک های روی آب بهتر است از پمپ باد دستی با مدل 68612 و یا 68614 استفاده نمایید.

برای محصولات بزرگتر مانند مبل و کاناپه و یا تشک های دونفره می توانید از پمپ باد دستی با کد 68605 و یا پمپ باد پایی با کد 69610 و یا 69611 بهره نمایید. 

و برای محصولات بزرگ مانند پارک بادی ، جامپینگ بادی ، قایق بادی و ... می توانید از پمپ برقی 66620 و یا 66632 و یا پمپ دستی بزرگ با کد 68615 استفاده نمایید.

دقت فرمایید کلیه ی این محصولات باید به اندازه ی مناسب باد شوند.

نحوه ی باد کردن استخر های بادی
استخر های بادی را باید به اندازه ای باد کنید که شکل و فرم محصول به دست آید و دیواره های استخر به گونه ای حالت بگیرند که توانایی نگهداری آب را در خود داشته باشند.اگر محصول را بیش از حد استاندارد باد نمایید ، هیچ کمکی به شما نخواهد کرد.پس در نظر داشته باشید که به اندازه ای باد شود که دیواره ها دارای انعطاف باشند و قسمت های بیرونی استخر چین و چروک نداشته باشد. وجود چین و چروک در قسمت های داخلی بعلت شکل هندسی محصولات طبیعی است.

نحوه ی باد کردن تشک های بادی اینتکس
تشک های بادی را باید به گونه ای باد نمایید که اولا شکل و فرم محصول به خوبی بدست آید ، دوم اینکه در نظر داشته باشید که وجود چین و چروک در زاویه های تشک های بادی کاملا طبیعی است.
نکته ی مهمتر اینکه به صورت کامل روی تشک دراز بکشید و دقت نمایید که هنگام دراز کشیدن سطح زیرتان خود نشود و شما دچار فرورفتگی نشوید. اگر هنگام دراز کشیدن سطح زیرتان گود شد، نشانگر این است که محصول شما دارای باد کم می باشد.
دقت نمایید در صورتی که حجم باد تشک را با فشردن انگشت تست نمایید و یا به حالت نشسته روی آن قرار گیرید، هر قدر که محصول را باد نمایید ، باز هم سطح زیرتان گود می شود چرا که این محصول جهت خوابیدن طراحی و ساخته شده نه برای نشستن.

نحوه ی باد کردن قایق های بادی اینتکس
قایق ها معمولا از چند دریچه ی باد مجزا تشکیل و ساخته شده اند.محصول را باید به اندازه ای باد نمایید که شکل و فرم محصول به خوبی ظاهر گردد. کنار دریچه ی باد قایق معمولا یک خط 10 سانتی متری مشکی کشیده شده است که در کاتالوگ محصول یک شابلون مشابه آن قرار گرفته که با آن می توانید میزان باد را بسنجید. این 2 خط مشکی باید کاملا بر هم منطبق باشند و در صورتی که یکی کوتاه تر و یا بلندتر نشان داده شد ، بیانگر این است این است که حجم باد قایق کم و یا زیاد است. توجه داشته باشید که بیشتر حجم باد قایق در قسمت جلوی قایق و یا اصطلاحا دماغه ی قایق جمع می شود .پس مراقب باشید ، این ناحیه بیش از حد سفت نشود و دارای انعطاف باشد.

برای خرید قایق بادی مخصوص ماهیگیری و موتور برقی برقی قایق بادی اینتکس می توانید به مقاله ای که برای کسب اطلاع شما عزیزان در سایت نوشته ایم مراجعه نمایید.