استخر بادی برای پشت بام خانه

گرمای تابستان در صورتی که بهترین استفاده را از آن نکنید، می‌تواند آزار دهنده باشد. یکی از بهترین تفریحات در این فصل گرم سال، آبتنی و شنا در کار خانواده است. اینکه بتوانید یک فضای خصوصی و خانوادگی را برای آبتنی انتخاب کنید، ابتدا ممکن است کار دشواری به نظر برسد، اما غیر ممکن نیست. بهترین و مقرون به صرفه‌ترین گزینه استفاده از استخر بادی است. ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که استخر بادی خود را باید کجا نصب کنید؟ اگر حیاط شما مناسب استفاده از استخر آماده نیست، شما می‌توانید از پشت بام خانه خود نیز استفاده نمایید. علاوه بر این خرید استخر آماده ویلایی برای پشت بام مقرون به صرفه تر نیز خواهد بود و هزینه ها را به میزان چشمگیری کاهش خواهد داد. در این مقاله به بررسی نکات مورد نیاز برای نصب استخرهای بادی در پشت بام پرداخته‌ایم پس تا انتها همراه ما باشید.

استخر بادی برای پشت بام خانه

استخر بادی برای پشت بام خانه

آیا نصب استخرهای بادی در پشت بام ممکن است؟

اولین سوالی که در رابطه با نصب استخر بادی در پشت بام وجود دارد این است که آیا پشت بام جای ایمن و مناسبی برای نصب این استخرها هست یا خیر؟ برای پاسخ به این سوال عوامل زیادی باید در نظر گرفته شود. نصب استخرهای آماده بر روی پشت پام، تا زمانی که سقف خانه شما از نظر ساختاری مستحکم و سالم باشد، امری دور از ذهن نیست. در ادامه به بررسی عواملی که برای پاسخ به این سوال لازم است بدانید، پرداخته ایم:

  • باید این نکته را در نظر داشته باشید که پشت بام منزل شما حتما باید ایزوگام شده باشد تا از آسیب رسیدن به سقف خانه جلوگیری شود.
  • سطح پشت بام باید صاف، تمیز و دارای موزاییک باشد، زیرا سطح سیمانی ممکن است که به بدنه‌ی استخر شما آسیب بزند.
  • جنس استخر بادی بسیار مهم است. شما باید استخر بادی‌ را خریداری کنید که در برابر نور مستقیم خورشید مقاوم باشد و کیفیت بالایی داشته باشد.

نصب استخر بادی در پشت بام

نصب استخر بادی در پشت بام

موقعیت و اندازه استخر بادی برای پشت بام باید چگونه باشد؟

امروزه استخر بادی در ابعاد و اندازه های مختلفی وجود دارد، شما باید بسته به سلیقه، نیاز و تحمل سقف بهترین گزینه را انتخاب کنید. برای خرید استخر آماده با اندازه مناسب، شما باید به نکات زیر دقت نمایید:

  • ابتدا باید پشت بام خانه را به دقت اندازه گیری نمایید تا در انتخاب سایز استخر خانگی خود، دچار اشتباه مختصاتی نشوید.
  • شما باید ایمن بودن پشت بام را به خوبی بررسی کنید؛ اندازه استخر آماده برای پشت بام باید به گونه‌ای باشد که فاصله کافی با لبه‌ی بام خانه داشته باشد. همچنین از آنجایی که کودکان و سایر اعضای خانواده از استخر استفاده خواهند کرد، باید لبه های پشت بام را به نرده های محافظ مجهز کنید.
  • اندازه استخر بادی در پشت بام باید به گونه ای باشد که فضای کافی برای نصب و نگهداری آن وجود داشته باشد. بهتر است که 1.5 تا 2 متر از اطراف این استخرها را خالی نگه دارید.

استخر آماده برای پشت بام

استخر آماده برای پشت بام

ویژگی استخرهای بادی خوب برای پشت بام

  • جنس استخر بادی؛ مهم‌ترین ویژگی‌ای که یک استخر بادی خوب باید داشته باشد جنس خوب و با کیفیت بدنه آن است. مخصوصا اینکه استخرهای بادی که در پشت بام نصب می شوند در تماس مستقیم با نور خورشید قرار دارند و باید مقاومت بالاتری داشته باشند. یکی از بهترین انواع استخرهای بادی از نظر جنس، استخرهای پی وی سی یا ونیل هستند. برند اینتکس همیشه مقاوم‌ترین استخرها را تولید کرده است و پس از آن برند بست وی در جایگاه دوم قرار می‌گیرد.
  • طرح و شکل؛ قطعا به عنوان فرد خریدار استخر بادی، طرح و شکل در اولویت بعدی شما قرار دارد. تنوع در استخر بادی اینتکس و بست وی به قدری زیاد است که اکثر افراد با سلیقه های متفاوت را راضی نگه خواهد داشت. این دو برند محبوب، علاوه بر استخر پیش ساخته و بادی برای بزرگسالان، استخرهای بادی مناسب کودکان را نیز تولید می‌کنند.
  • هزینه خرید و نصب؛ علاوه بر ویژگی های ظاهری و جنس بدنه، قیمت مناسب نیز در تصمیم گیری موثر است. استخرهای بادی و پیش ساخته از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه‌تر از استخرهای بتنی است. همچنین شما می‌توانید استخر آماده خود را به راحتی و در زمان کوتاهی نصب کنید و برای این کار نیاز به اپراتور نخواهید داشت.

خرید بهترین برند استخر آماده برای پشت بام خانه

برندهای اینتکس و بست وی از جمله برندهای معتبر و شناخته شده برای خرید انواع استخر بادی و پیش ساخته هستند. استخرهای بادی این دو کمپانی از نظر اندازه، شکل و طرح بسیار متنوع است. و شما حق انتخاب زیادی دارید تا استخر مورد نظر خود را خریداری نمایید. یکی از ساده‌ترین راه ها برای خرید استخر پیش ساخته در مازندران و سایر نقاط ایران، خرید آنلاین است. شما می توانید برای اطلاع از قیمت استخر بادی به سایت سعید اینتکس مراجعه نمایید و استخر بادی مورد نیاز خود را تهیه نمایید.