مقدمه

طی سال های اخیر، استفاده از استخر بادی به عنوان یک سرگرمی هیجان انگیز برای کودکان و بزرگسالان، بسیار رایج شده است. قیمت مناسب، در کنار کاربردهای گوناگون این استخرها در فضاهای مختلف، دلیل افزایش فروش آنها است. در این مقاله قصد داریم تا اطلاعاتی را در مورداستخر بادی خانوادگی و استخر بادی بچه گانه و همچنین روش های تخلیه آن ها، به شما ارائه دهیم. اگر شما هم می خواهید در روز های گرم تابستان، تفریحی بسیار لذت بخش داشته باشید، تا پایان با ما همراه شوید.

استخرهای بادی در نمونه های متنوع

استخرهای بادی در نمونه های متنوعی در بازار عرضه می شوند. شما باید با توجه به نوع استفاده خود اقدام به خریداری نمایید

انواع استخرهای بادی

استخرهای بادی با توجه به نوع کاربری آنها، در نمونه های مختلفی در بازار عرضه می شوند. این نمونه ها عبارتند از:

1. استخر بادی بچه گانه

استخر بادی بچگانه، قابلیت نصب در تمامی مکان ها مانند حمام، حیاط، تراس و...  را دارد. این استخرها معمولا از جنس PVC می باشند و در طرح های بسیار زیبایی (مناسب با سلیقه کودکان) در بازار عرضه می شوند. 

2. استخر بادی فواره ای

استخر بادی فواره ای، نمونه ای دیگر از استخرهای کودکانه است. این استخرها دارای سرسره و فواره هستند و تجربه ای هیجان انگیز را برای کودکان رقم خواهند زد.

3. استخر خانگی

این نوع استخرها برای استفاده توسط خانواده طراحی شده اند. اندازه استخر خانگی از استخر های بچه گانه بزرگ تر است و معمولا ظرفیت 3 الی 4 نفر را دارند.

4. استخر بادی بزرگ

استخرهای بادی بزرگ در خانه استفاده می شوند اما اندازه آنها بسیار بزرگ تر از استخر خانوادگی است. ظرفیت استخر بادی بزرگ، 10 تا 15 نفر می باشد و شما می توانید از آن برای تفریحات دسته جمعی خود استفاده نمایید.

5. استخر بادی طرح دار

یکی دیگر از نمونه های استخر بادی کودکانه، استخر طرح دار است. این نوع استخرها در طرح های مختلفی ساخته می شوند و شبیه به استخرهای بادی معمولی نیستند. استفاده از طرح انیمیشن های کودکانه در این نوع استخر ها به منظور تهییج کودکان، رایج است.

خالی کردن آب استخر بادی 

استخرهای بادی از نظر نحوه تخلیه به دو دسته تقسیم می شوند. دسته اول، استخرهای بادی پیشرفته هستند که داری دریچه تخلیه در کف خود می باشند. تخلیه این نوع استخرها بسیار آسان می باشد. تنها کافی است دریچه کف را باز کرده و منتظر بمانید تا آب کاملا تخلیه شود.

در مقابل برخی از نمونه های ابتدایی استخرهای بادی دارای شیر تخلیه نمی باشند. این نوع استخرها را باید با خم کردن لبه استخر و به صورت تدریجی تخلیه کرد. در صورتی که شما می خواهید به راحتی آب استخر بادی خود را تخلیه کنید، بهتر است از نمونه هایی که دریچه تخلیه در کفِ خود دارند استفاده نمایید. همچنین می توانید از پمپ کفش کش آب اینتکس استفاده نمایید و به راحتی و با قرار دادن پمپ کفش درون آب و روشن کردن آن در چند دقیقه آب استخر را خالی نمایید.

برای دریافت فایل صوتی این محتوای آموزشی کلیک کنید.استخرهای بادی پیشرفته

استخرهای بادی پیشرفته دارای دریچه تخلیه آب هستند اما استخرهای معمولی این ویژگی را ندارند

خرید استخر بادی

همانگونه که در پاراگراف های قبل نیز بیان کردیم، استخرهای بادی در نمونه های بسیار مختلفی در بازار عرضه می شوند. قیمت استخر بادی با توجه به نوع خریداری شده توسط شما بسیار متغیر است. به صورت کلی استخرهای بادی در بازه قیمتی 1 تا 10 میلیون تومان در بازار عرضه می شوند. 

نمونه های ارزان قیمت استخرهای بادی معمولا جنسی ضعیف داشته و پس از مدتی کوتاه غیر قابل استفاده خواهند شد. به همین دلیل بهتر است با پرداخت هزینه ای بیشتر، استخری را خریداری نمایید که بتوانید مدت ها از آن استفاده کنید.

بهترین برند تولید کننده استخرهای بادی

شرکت های مختلفی در ایران و جهان، اقدام به تولید استخرهای بادی می کنند. مطمئنا تمامی این شرکت ها قابل اعتماد نیستند و خرید از شرکت های نامعتبر ممکن است منجر به ضرر های مالی گردد.

یکی از محدود شرکت های معتبر در زمینه تولید انواع مختلف استخرهای بادی، اینتکس نام دارد. استخر های بادی این شرکت از جنس های بسیار مقاوم ساخته می شوند و همگی دارای دریچه تخلیه می باشند. شما می توانید با توجه به نوع استفاده خود، استخر بادی اینتکس مناسب را سفارش داده و لحظاتی هیجان انگیز را به همراه خانواده خود در روزهای گرم تابستان، سپری نمایید.

استخرهای بادی اینتکس

یکی از برندهای معتبرِ تولید استخرهای بادی، اینتکس نام دارد. استخر های تولیدی توسط این برند، جنسی بسیار مقاوم دارند

سخن پایانی

در این مقاله ابتدا انواع استخرهای بادی را به شما معرفی کردیم و سپس نحوه تخلیه آنها را توضیح دادیم. در بازار نمونه های بسیار متنوعی از استخرهای بادی وجود دارند و شما باید با توجه به نوع کاربری خود، نمونه مناسب را خریداری نمایید.

در ایران شرکت های مختلفی اقدام به فروش استخرهای بادی می کنند. یکی از معروفترین شرکت ها در این زمینه، اینتکس است. با خرید استخر بادی اینتکس می توانید لحظاتی هیجان انگیز را به همراه خانواده خود بگذرانید. سایت سعید اینتکس مرکز فروش انواع لوازم بادی اینتکس در ایران این محصولات را در کوتاه ترین زمان ممکن به سراسر کشور ارسال میکند.