استخر بادی را با چه مقدار آب پر کنیم؟

استخر بادی بر اساس نیاز از سایزهای کوچک تا بزرگ تولید می شوند. همچنین استخرهای بادی با ظرفیت آب 1000 لیتر نیز به فروش می رسند. در این زمینه کاربر می تواند با توجه به اندازه محیطی که در آن قرار است از استخر استفاده کند، اندازه استخر را انتخاب کند.

آبی که برای پر کردن استخر بادی استفاده می شود معمولاً آب لوله کشی خواهد بود. آب لوله کشی به طور طبیعی حاوی مقدار مشخصی کلر است. با این حال، مقدار کلر موجود در آب آشامیدنی به اندازه کافی قوی نیست که مواد مضر موجود در استخر را از بین ببرد. به همین دلیل توصیه می کنیم که صرفا با تکیه بر کلر موجود در آب آشامیدنی، آب استخر خود را پر نکنید. اگر سیستم فیلتراسیون و پمپ در استخر وجود نداشته باشد، استفاده از کلر ممکن است انتخاب مناسبی نباشد. کارآمدترین روشی که می توان از کلر استفاده کرد، ایجاد مکانیزم گردش آب با یک پمپ قدرتمند است.

استخر بادی پلاستیکی یک محصول ایده آل به خصوص برای خانه هایی با کمبود فضا است. با این استخر فرزندان شما می توانند در روزهای گرم تابستان خنک شوند و لحظات خوشی را سپری کنند. 

استخر بادی را چقدر آب پر کنیم؟

استخر بادی را چقدر آب پر کنیم؟

چگونه از استخر بادی نگهداری کنیم؟

نگهداری استخر بادی نیز یکی از مواردی است که باید مانند نگهداری استخر معمولی به آن اهمیت داد. استخرهای بادی مانند استخرهای معمولی سیستم فیلتراسیون و پمپاژ ندارند. البته استخرهای بادی بسیار بزرگ از این وضعیت مستثنی هستند. همچنین برخی از جنبه های مشکل ساز کاربرد مواد شیمیایی در استخرهایی که سیستم مذکور نصب نشده است وجود دارد. به همین دلیل استفاده از مواد شیمیایی در استخرهای پلاستیکی بادی توصیه نمی شود.

منطقی ترین روش برای نگهداری سالم از استخر بادی تخلیه کامل آب استخر و شستن سطح آن با آب و صابون و سپس پر کردن مجدد آن است. 

استخر اینتکس خود را با چه آبی پر کنید؟

آب لوله کشی

ساده ترین و در دسترس ترین است، با پارامترهای اساسی ایده آل برای راه اندازی استخر بادی برای شنا، زیرا در بالادست تصفیه می شود. همچنین گران‌ترین است زیرا تنها موردی است که برای آن پول پرداخت می‌کنید.

آب چاه

در صورت داشتن استخر بادی، ممکن است بخواهید آن را از آب چاه خود پر کنید. اما مراقب باشید، پارامترهای آب با توجه به مکان ها و دوره های سال بسیار متغیر است. این آب که از آب های زیرزمینی می آید و بنابراین قبلاً از زمین عبور کرده است، می تواند با آلاینده ها و فلزات سنگین بارگیری شود. قبل از اینکه بخواهید از آن برای استخر خود استفاده کنید، تجزیه و تحلیل آب توسط یک آزمایشگاه تخصصی ضروری است. بسته به نتیجه، باید آب چاه را تصفیه کنید تا متعادل شود.

آب باران

آب باران گاهی اسیدی است و بسته به منطقه شما می تواند مملو از آلاینده های هوا باشد. تجزیه و تحلیل آزمایشگاهی نیز ضروری است تا بتوان در صورت لزوم آن را اصلاح کرد.

آب رودخانه

علاوه بر مشکلاتی که برای آب چاه و باران وجود دارد، آب رودخانه نیز دارای محدودیت قانونی است. 

نحوه پر کردن استخر بادی

چگونه استخر بادی را پر کنیم؟

اگر استخر خود را با آب لوله کشی جاری پر می کنید، فقط باید یک شیلنگ باغچه را به خروجی شیر آب در دسترس خود وصل کنید. البته قبل از باز کردن شیر، انتهای شیلنگ را در استخر قرار دهید.

اگر استخر خود را با منبع آب دیگری (مخزن آب باران، چاه، رودخانه) پر می کنید، به طور کلی باید خود را به پمپ خاصی مجهز کنید که می توان شیلنگ باغچه را به آن وصل کرد.

در هر صورت، هنگامی که انتهای شیلنگ در استخر بادی قرار گرفت، با پر کردن فقط چند سانتی متر آب (1-2 سانتی متر) شروع کنید. سپس بررسی کنید که آب تراز باشد، یعنی از هر طرف ارتفاع آن یکسان باشد. می توانید این کار را با استفاده از یک خط کش ساده یا اندازه گیری نوار انجام دهید.

اگر سطح آب در همه جای دیواره های استخر یکسان نباشد (مثلاً در یک مکان بالاتر یا پایین تر)، به این معنی است که استخر شما کاملاً صاف نیست و آماده سازی زمین اشتباه انجام شده است.

اگر زمانی که استخر شما صاف نیست به پر کردن ادامه دهید، وزن آب بیشتر از کناره استخر را فشار می دهد. آستر زیر این وزن متورم می شود و ممکن است استخر بادی شما به تدریج کج شود و آسیب ببیند. در این صورت در پر کردن بیشتر نروید، آب را خالی کنید و دوباره آماده سازی زمین را شروع کنید.

اگر بعد از چند سانتی متر آب همه جا تراز است ، می توانید به پر کردن ادامه دهید!

احتیاط: پر کردن را بدون مراقبت رها نکنید.

استخر بادی

استخر بادی

ارتفاع آبی که پر می کنید چقدر باشد؟

به طور کلی توصیه می شود برای داشتن فیلتراسیون عملکردی، استخر را تا نصف یا ¾ ارتفاع لبه ها پر کنید.

زمان پر شدن استخر بادی نیز به طور خاص به سرعت جریان شیلنگ آب بستگی دارد.

اگر شما نیز قصد خرید یک استخر بادی را برای روزهای گرم بهار و تابستان دارید همین حالا سری به نمایندگی سعید اینتکس بزنید و با خرید خود لذت و شادی را به کودکانتان هدیه دهید.