قایق بادی را به چه اندازه باد کنیم؟

قایق بادی یا قایق هوایی یا کایاک بادی، نوعی قایق است که برای حرکت از نیروی باد استفاده می ‌کند و در بسیاری از موارد با هوا پر می ‌شود. این قایق ‌ها برای تفریحات آبی و ماجراجویی در دریا، رودخانه و دریاچه مورد استفاده قرار می ‌گیرند.

این قایق بادی پس از پر شدن با هوا، هوای داخل آن درون حفره ‌ای قرار می ‌گیرد تا شکل و استحکام آن حفظ شود. این قایق ‌ها معمولاً از جنس PVC بوده و می ‌توانند به صورت قابل حمل و تاشو باشند. به دلیل خفیف بودن و جمع شدن آسان، برای تفریحات آبی و ماجراجویی در مناطق مختلف جهان مورد استفاده قرار می ‌گیرند.

شاید این سوال برای تان به وجود آمده باشد که این قایق ها باید به چه اندازه باد کنیم؟ در ادامه این مطلب هم قایق های بادی را بررسی می کنیم و هم این سوال را جواب خواهیم داد.

راهنمای خرید قایق بادی تفریحی

راهنمای خرید قایق بادی تفریحی

انواع قایق بادی

انواع قایق بادی بسته به نوع فعالیت و مصرف متفاوت هستند، اما برخی از مهمترین انواع آنها عبارتند از:

  1. قایق بادی خانوادگی یا تفریحی: این قایق‌ ها برای تفریحات آبی و ماجراجویی در دریا، رودخانه و دریاچه مورد استفاده قرار می ‌گیرند. این قایق ‌ها معمولاً دارای ظرفیت کمتری هستند و برای سفرهای کوتاه و رفت و برگشتی استفاده می ‌شوند.
  2. قایق بادی تورینگ: این قایق ‌ها برای سفرهای بلند مدت در آب و طولانی ‌ترین مسافرت ‌های دریایی طراحی شده ‌اند. این قایق ‌ها معمولاً دارای ظرفیت بیشتری هستند و برای کمپینگ در جزایر و مناطق دورافتاده به کار می ‌روند.
  3. قایق بادی مسابقه‌ای: این قایق‌ها برای مسابقات دریایی و رقابت ‌های بین ‌المللی طراحی شده ‌اند. این قایق‌ ها دارای وزن سبک و سرعت بالایی هستند و برای مسابقات کوتاه مدت طراحی شده ‌اند.
  4. قایق بادی ماهیگیری: این قایق ‌ها برای شکار و صید ماهی در دریا و اقیانوس‌ ها طراحی شده ‌اند. این قایق ‌ها معمولاً دارای ظرفیت کمتری هستند و به دلیل سرعت بالا و حرکت ‌پذیری خوب برای شکار ماهی بسیار مفید هستند.

همچنین، برخی از انواع این قایق ها دیگر شامل قایق بادی تک ‌نفره، دو نفره و چند نفره، قایق بادی با سقف و بدون سقف است.

قایق بادی تک نفره

این قایق ها را باید به چه اندازه باد کنیم؟

حال به قسمت باد کردن این قایق ها میرسیم. برای باد کردن این قایق ها، باید از یک پمپ باد قایق بادی مناسب استفاده کرد که در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد. بهتر است از دستگاه ‌هایی با قابلیت تنظیم فشار هوا استفاده کنید تا بتوانید به درستی حجم هوا را تنظیم کنید.

پمپ باد های مخصوص که در سایت نمایندگی سعید اینتکس موجود است به همین صورت است. همچنین میتوانید با استفاده از پمپ های موجود در بسته بندی قایق بادی قایق را باد کنید. باید قایق را به اندازه ای باد کنیم که چروک های آن کاملا صاف شود.

در فروشگاه سعید اینتکس پمپ باد های متنوعی از قیمت 100 تا 900 هزار تومان موجود است که میتوانید تهیه نمایید.

هر قایق بادی ممکن است مقدار متفاوتی هوا نیاز داشته باشد، بسته به اندازه و ظرفیت آن. برای بیشتر قایق های بادی، معمولا فشار هوا به مقدار 0.2 تا 0.3 بار (3-5 PSI) توصیه می شود.

اگر هنگام باد کردن این قایق از یک پمپ باد استفاده می ‌کنید، بهتر است از یک منبع تغذیه قدرتمند و مناسب استفاده کنید تا بتوانید به سرعت و با دقت بیشتری به مقدار مورد نیاز قایق را باد کنید. همچنین، قبل از استفاده از این قایق، باید اطمینان حاصل کنید که قایق به درستی باد شده و تمامی سیستم ‌های ایمنی و محافظتی مانند سیم ‌های باد بندی و اتصالات قایق به درستی بسته شده باشند.

ارزان ترین پمپ باد دستی

ارزان ترین پمپ باد دستی

مرکز فروش قایق بادی کجاست؟

قیمت قایق بادی بسته به نوع و کیفیت قایق، متفاوت است و ممکن است در هر فصل و هر شهر به صورت متفاوتی تغییر کند. برای دانستن قیمت دقیق این قایق، بهتر است به فروشگاه ‌های ورزشی و آبی و یا فروشگاه ‌های آنلاین مراجعه کرده و قیمت ‌ها را با یکدیگر مقایسه کنید. قبل از خرید، بهتر است به جنس و کیفیت قایق و همچنین اندازه و ظرفیت آن توجه کنید تا بتوانید بهترین تجربه را از خرید و استفاده از این قایق را داشته باشید.

این محصول را از سایت ها و فروشگاه های زیادی میتوانید تهیه کنید. اما حتما باید به معتبر بودن آن فروشگاه دقت کنید. برای خرید قایق بادی، شما میتوانید قایق بادی ارزان تا قایق های گران قیمت را از فروشگاه سعید اینتکس تهیه نمایید.

فروشگاه سعید اینتکس، وارد کننده محصولات بادی از برند های معتبر اینتکس، بست وی و اینتایم، به علاوه مرکز فروش محصولات بادی و تفریحی اصلی است. این فروشگاه محصولاتی از جمله استخر بادی، قایق بادی، استخر پیش ساخته، حلقه شنا بادی، تخت بادی، تشک بادی، تشک بادی روی آب، مبل بادی، چادر بازی کودک، جکوزی بادی، پمپ باد اینتکس و پمپ تصفیه آب استخر پیش ساخته را با بیش از 18 سال سابقه در ایران به فروش می ‌رساند.