تشک بادی یکی از انواع محصولاتی است که از سوی شرکت های تولید کننده مختلفی تولید شده و به بازار عرضه می شود. باد کردن این تشک و تخلیه باد آن ها بسیار ساده است. حتی می تواند از آن ها برای خارج از منزل نیز استفاده کرد. زیبایی تشک های بادی، در کیفیت و تمیز بودن آن هاست. اگر به هر دلیلی تشک های بادی زیبایی و پاکیزگی خودشان را از دست بدهند، لازم است که حتما برای تمیز کردن آن ها اقدام کنید. از بین بردن کثیفی روی تشک بادی می تواند تاثیر بسیار زیادی روی حفظ زیبایی تشک و جلوگیری از خراب شدن آن داشته باشد. همین موضوع باعث شده تا بسیاری از افراد به دنبال راهکارهای ساده ای باشند تا بتوانند شستن تشک تخت با آب را انجام دهند و یا از روش های ساده تر استفاده کنند. 

اگر تا به حال در مورد هیدروژن پراکسید شنیده باشید، حتما می دانید که این محصول یک تمیزکننده عالی است که می تواند تاثیر زیادی روی پاکیزگی داشته باشد. اماآیا می توانید از پراکسید هیدروژن برای از بین بردن کثیفی روی تشک بادی استفاده کنید؟ با ما همراه باشید تا تاثیر استفاده از این ترکیب را روی تشک های بادی بررسی کنیم. 


آیا می توانید از پراکسید هیدروژن برای از بین بردن کثیفی روی تشک بادی استفاده کنید؟

از بین بردن کثیفی روی تشک بادی به مراتب ساده تر از این است که بخواهید تشک های خوشخواب را تمیز کنید. لایه وینیل به کار رفته در تشک های بادی، مقاومت آن ها را افزایش داده است. بنابراین، شما می توانید به راحتی لک های ایجاد شده روی تشک های بادی را تمیز کنید و با خیالی راحت از تشک بادی خودتان استفاده نمایید. 

هیدروژن پراکسید که به آن آب اکسیژنه نیز می گویند، یک محلول تمیزکننده و ضد عفونی کننده است. بسیاری از مردم این محلول را برای تمیز کردن لکه های روی تشک خوشخواب استفاده می کنند؛ اما آیا می توان آن را برای تشک بادی نیز استفاده کرد؟ در مورد اینکه این ترکیب به تشک بادی شما آسیبی وارد کند یا خیر، هیچ قطعیتی وجود ندارد. اما این ترکیب به دلیل نداشتن خاصیت خورندگی در وینیل، می تواند برایاز بین بردن لکه روی تشک بادی استفاده شود. 

پس اگر لکه زرد و کثیفی روی تشک بادی اینتکس ایجاد شده است و نمی دانید که چگونه می توانید آن را از بین ببرید، می توانید از آب اکسیژنه استفاده کنید. البته ترکیبات دیگری مانند سرکه، جوش شیرین، الکل سفید و ... نیز برای ضد عفونی کردن تشک های بادی قابل استفاده اند که می توانید با ایمنی بیشتر هم از آن ها استفاده کنید. 

چگونه می توان از هیدروژن پراکسید برای تمیز کردن تشک بادی استفاده کرد؟ 

برای تمیز کردن تشک بادی با هیدروژن پراکسید یا همان آب اکسیژن، ابتدا یک دستمال تمیز را بردارید. مقداری آب اکسیژنه را روی آن بریزید. سپس دستمال را به آرامی روی تشک بادی بکشید تا لکه پاک شود. معمولا تشک های بادی حساسیت خاصی به آب اکسیژنه نشان نمی دهند و رنگ آن ها از بین نمی رود. ولی برای اینکه مطمئن شوید، ابتدا مقداری آب اکسیژن را روی یک بخش از تشک امتحان کنید و اگر هیچ مشکلی را مشاهده نکردید، ادامه کار تمیز کردن تشک بادی را انجام دهید.

بهترین جایگزین برای هیدروژن پراکسید جهت از بین بردن کثیفی روی تشک بادی

برای از بین بردن کثیفی روی تشک بادی، همیشه نیازی به استفاده از هیدروژن پراکسید نیست. گاهی اوقات می توان از محلول های تمیز کننده دیگر و یا حتی جوش شیرین هم برای از بین بردن لک روی تشک ها استفاده کرد. 

  • یکی از بهترین جایگزین ها برای آب اکسیژنه، جوش شیرین است. جوش شیرین هم قدرت تمیزکنندگی عالی دارد، هم برای پاک کردن لکه های روی تشک عالی است. کافیست که مقداری جوش شیرین را در آب بریزید. سپس با آغشته کردن دستمال به این ترکیب، آن را روی تشک بادی بکشید. 
  • آب و سرکه نیز می توانند برای از بین بردن کثیفی روی تشک بادی استفاده شوند. کافیست که مقداری آب و سرکه را با هم مخلوط کنید و با یک دستمال روی تشک بادی بزنید. سپس با یک دستمال نمدار آن را تمیز کنید و اجازه دهید خشک شود. 
  • آب و الکل سفید هم می توانند باعث رفع لکه زردی تشک شوند. کافیست که مقداری الکل را با آب ترکیب کنید و با یک دستمال روی تشک بکشید. در کوتاه ترین زمان ممکن شاهد از بین بردن لکه های روی تشک خواهید بود.

هر چند وقت یک بار تشک بادی خودمان را تمیز کنیم؟ 

تمیز کردن تشک بادی کاری است که باید به صورت منظم انجام دهید. البته اینکه قرار است آن ها را در چه جایی نگهداری کنید هم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به طور مثال، تشک های بادی که برای مسافرت استفاده می شوند، احتمال زیادی دارد که کثیف و آلوده شوند. برای تمیز کردن این تشک های بادی می توانید هر بار که از مسافرت باز می گردید این کار را انجام دهید. 

ولی اگر تشک بادی در منزل شما قرار دارد، نیازی نیست که هر روز آن را تمیز کنید. کافیست که هر هفته با یک دستمال و مقداری جوش شیرین روی تشک بادی را تمیز کنید تا آلودگی روی تشک نماند. اگر یک لکه روی تخت بادی شما ایجاد شده است، توصیه می کنیم که خیلی سریع آن را پاک کنید و اجازه ندهید که لکه روی تشک باقی بماند. 

آیا امکان شستشوی تشک بادی با آب وجود دارد؟ 

همانطور که می دانید شستن تشک تخت با آب، کار ساده ای نیست و احتمالا می تواند آسیب بسیار زیادی به بافت تشک های خوشخواب وارد کند. اما برای شستشو و تمیز کردن تشک بادی با آب هیچ محدودیتی وجود ندارد. اگر احساس می کنید که تشک های بادی تمیز نیستند، می توانید به جای اینکه آن ها را با دستمال تمیز کنید، با کمی آب شستشو دهید. 

شستشوی تشک بادی اینتکس با آب، می تواند باعث شود تا زیبایی تشک بادی چندین برابر شود و تمامی لکه ها از روی آن پاک شوند. البته توصیه ما این است که این کار را با فشار زیاد آب انجام ندهید. چون ممکن است در چنین شرایطی آسیب زیادی به تشک بادی وارد کنید. همین که مقداری آب را روی تشک بریزید و آن را با دستمال تمیز کنید، کافیست.

 

سعید اینتکس؛ مرجع فروش بهترین تشک های بادی اورجینال در بازار

تشک های بادی اورجینال اینتکس از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند و می توانند جایگزین خوبی برای انواع محصولات غیربادی موجود در بازار باشند. این تشک های بادی اگر به صورت اورجینال تهیه شوند، تا چندین سال بدون هیچ محدودیتی برای شما قابل استفاده می باشند و می توانید از آن ها استفاده کنید. بنابراین، اگر نیاز به خرید تشک بادی باکیفیت دارید، حتما یک فروشگاه اینترنتی که محصولات خود را با ضمانت به شما ارائه می کند را انتخاب نمایید.سعید اینتکس مرجع فروش انواع تشک های بادی اورجینال در بازار است که محصولات خود را با قیمت مناسب به شما ارائه می کند. در صورت نیاز به خرید هر یک از انواع تشک های بادی اورجینال، می توانید با ما در سعید اینتکس همراه باشید.