آیا می توانید از روغن های ضروری برای از بین بردن کثیفی روی تشک بادی استفاده کنید؟

تشک های بادی از جمله محصولات پرفروش اینتکس هستند که می توانند به جای تشک های خوشخواب مورد استفاده قرار گیرند. احتمالا شما برای از بین بردن کثیفی روی تشک بادی دغدغه های زیادی دارید. به خصوص اگر بخواهید هر روز از این تشک های بادی استفاده کنید. برخی از افراد تصور می کنند که برای از بین بردن کثیفی روی تشک های بادی می توانند از روغن های ضروری استفاده کنند؛ اما آیا می توانید از روغن های ضروری برای از بین بردن کثیفی روی تشک بادی استفاده کنید؟ با ما همراه باشید تا با نحوه تمیز کردن اصولی تشک های بادی آشنا شوید. 


از بین بردن کثیفی روی تشک بادی

آیا می توانید از روغن های ضروری برای از بین بردن کثیفی روی تشک بادی استفاده کنید؟

گاهی اوقات برای تمیز کردن محصولات بادی توصیه می شود که افراد از روغن های ضروری استفاده کنند. روغن های ضروری ترکیباتی هستند که می توانند باعث از بین بردن برخی از لکه ها روی سطوح شوند. اما اینکه آیا می توانید از روغن های ضروری برای از بین بردن کثیفی روی تشک های بادی استفاده کنید یا خیر، بستگی به نوع لکه دارد. 

در اکثر موارد نیازی به استفاده از روغن برای از بین بردن کثیفی روی تشک بادی نیست. می توان این کار را با محلول های شوینده ساده نیز انجام داد. ولی اگر روی سطح تشک های بادی لکه هایی ایجاد شده اند که به راحتی از بین نمی روند، می توانید از روغن استفاده کنید. در واقع روغن زمانی اثرگذار خواهد بود که آن حلالی برای لکه های ایجاد شده روی سطح باشد. فقط فراموش نکنید که روغن نباید مدت زمانی روی سطح بماند و باید آن را خیلی زود تمیز کنید.

تمیز کردن تشک بادی

نحوه تمیز کردن تشک بادی

برای تمیز کردن و از بین بردن کثیفی روی تشک بادی، می توانید چندین مرحله مختلف را انجام دهید که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم. 

مرحله اول؛ جارو کشیدن روی تشک بادی

برای تمیز کردن تشک بادی اولین کاری که باید انجام دهید، آماده سازی سطح تشک است. معمولا توصیه می شود که باد تشک بادی خالی شود. ولی اگر حوصله انجام این کار را ندارید، می توانید این کار را انجام ندهید و روی تشک باد شده را جارو بکشید. با این کار تمامی آلودگی های روی سطح تشک از بین می رود. توصیه ما این است که هر چند وقت یک بار این کار را برای تمیز کردن روی تشک انجام دهید تا شاهد خرابی تشک و یا وارد شدن اجسام نوک تیز در تشک بادی نباشید. 

مرحله دوم؛ از بین بردن گرد و خاک 

مرحله دوم برای از بین بردن کثیفی روی تشک بادی، استفاده از پارچه های نرم و تمیز برای پاک کردن سطح روی تشک است. کافیست که مقداری پارچه ها را نم دار کنید و روی تشک بکشید. با این کار تمامی گرد و خاک و آلودگی های سطحی پاک می شوند و می توانید با خیالی راحت از مواد شوینده برای تمیز کردن تشک استفاده کنید. این مرحله را می توانید هر بار بعد از جارو کشیدن روی تشک بادی انجام دهید تا هر گونه آلودگی را از روی سطح تشک از بین ببرید. 

مرحله سوم؛ استفاده از محلول مناسب 

پس از اینکه با یک دستمال مرطوب و تمیز کثیفی های روی تشک بادی را از بین بردید، نوبت به استفاده از محلول های مناسب است. برای این کار نیاز به یک ابر تمیز و یا دستمال نرم ساده دارید تا بتوانید محلول را روی سطح بزنید و از تمیز شدن سطح تشک بادی لذت ببرید. برای تمیز کردن تشک بادی و از بین بردن کثیفی های روی آن، نیازی به خرید محلول های گران قیمت ندارید. سه پیمانه آب به همراه یک پیمانه سرکه را مخلوط کنید تا یک محلول عالی برای تمیز کردن تشک بسازید.

برای استفاده از این محلول کافیست که مقداری از محلول را به پارچه یا ابر آغشته کنید. سپس آن را روی سطح تشک بادی بکشید. تمرکز خودتان را بیشتر روی بخش های کثیف تر بگذارید. اگر روی تشک بادی یک لکه وجود دارد، می توانید ابر را محکم تر روی سطح تشک بکشید تا آلودگی های سطحی روی تشک به طور کامل از بین برود.

  مرحله چهارم؛ ضد عفونی کردن تشک بادی


تشک های بادی محصولاتی هستند که اگر در معرض آلودگی قرار بگیرند، ممکن است خطرات زیادی را برای سلامت شما به همراه داشته باشد. پس ضد عفونی کردن تشک بادی نیز بی اهمیت نیست. پس از اینکه تمامی مراحل مربوط به تمیز کردن تشک های بادی را انجام دادید، نوبت به آن رسیده که برای از بین بردن هر گونه آلودگی احتمالی از ضد عفونی کننده تشک استفاده کنید. ضد عفونی کننده ای که مورد استفاده قرار می دهید، نباید خاصیت سفید کنندگی داشته باشد. چون ضد عفونی کننده های سفید کننده می توانند آسیب بسیار زیادی به محصولات بادی وارد کنند و باعث تغییر رنگ آن ها شوند.


مرحله پنجم؛ خشک کردن تشک بادی


برخی از افراد پس از اینکه مراحل مربوط به از بین بردن کثیفی روی تشک بادی را انجام دادند، تشک بادی را به حال خود رها و یا حتی روی آن استراحت می کنند. ولی این کار می تواند باعث آسیب رساندن به تشک بادی و مشکلات زیادی را برای آن به وجود آورد. توصیه ما این است که مراحل خشک کردن تشک های بادی را پس از اینکه از آن ها استفاده کردید، انجام بدهید. با این کار دیگر هیچ آلودگی روی سطح وجود نخواهد داشت. اگر وسیله ای برای خشک کردن تشک ها در دسترس ندارید، می توانید تشک ها را در برابر نور خورشید قرار دهید تا خودشان خشک شوند.

آیا تمیز کردن مرتب تشک بادی توصیه می شود؟

آیا تمیز کردن مرتب تشک بادی توصیه می شود؟

اگر هر روز از تشک های بادی برای استراحت استفاده می کنید، می توانید مرتب مراحل تمیز کردن تشک بادی را انجام دهید. با این کار آلودگی های باقی مانده از روی تشک شما از بین می روند و می توانید یک تشک تمیز و بدون کثیفی داشته باشید. چون هر گونه آلودگی روی تشک می تواند تاثیر بدی روی سلامت شما داشته باشد و حتی باعث آلرژی شود، توصیه می کنیم که به صورت مرتب تشک های بادی را تمیز کنید. 

البته اگر هر چند وقت یک بار از تشک های بادی استفاده می کنید، نیازی به تمیز کردن مرتب آن ها نیست. می توانید با یک پارچه هر چند وقت یک بار روی تشک های بادی را تمیز کنید که آلودگی روی آن ها ایجاد نشود. بنابراین، تمیز کردن حرفه ای تشک های بادی به صورت اصولی و منطقی توصیه می شود. ولی در این موضوع وسواس به خرج ندهید. 


تشک بادی اصل و اورجینال را از سعید اینتکس بخواهید

یکی از مهم ترین نکاتی که باید در هنگام خرید تشک بادی برای افزایش طول عمر آن به آن توجه داشته باشید، اورجینال بودن تشک های بادی است. تشک های بادی تقلبی و بی کیفیت نمی توانند گزینه خوبی برای استفاده روزمره شما باشند و خیلی زود خراب می شوند. سعید اینتکس با توجه به درکی که از کیفیت بالای محصولات بادی اینتکس اورجینال دارد، اقدام به فروش این تشک های بادی به صورت اورجینال می کند. بنابراین، می توانید برای خرید اینترنتی تشک بادی اصل اینتکس به فروشگاه سعید اینتکس مراجعه کنید. مدل های این تشک های بادی بسیار زیاد هستند. پس حتما بر اساس سلیقه و نظر شخصی خودتان، بهترین این تشک ها را سفارش دهید.