یکی از تفاوت ها و مزیت های قایق های بادی به نسبت قایق های دیگر ،ساختار بدنه آن می باشد.قایق های چوبی،فلزی و فایبرگلاس به علت نوع ساختار و حجم بالای آن براحتی قابل حمل براحتی قابل حمل و نصب هستند و برای جابجایی نیاز به ابزار و یا فضای خاصی نمی باشد.

ساختار قایق های بادی اینتکس به گونه ای هستند که در برخی مدل ها هنگامی که قایق را باد می کنید،طول آن به 4 متر و یا حتی 6 متر هم می رسد.اما زمانی که حجم باد آن را خالی می کنید ، بسیار کم حجم و کوچک در حد یک کیف چمدان فضا را اشغال می کند. از همین جهت به علت سبک بودن و کم حجم بودن طرفداران بسیاری را به سمت خود جلب نموده.

جهت خرید قایق های بادی اینتکس ممکن است اطلاعات کاملی نداشته باشید.نکاتی که هنگام خرید باید در نظر داشته باشید این است که با دقت کامل اطلاعات روی بسته بندی کالا را مطالعه نمایید. از مزیت های خرید کالاهای اینتکس این است که مشخصات فنی کالا را به خوبی بر روی بسته بندی محصول برای خریدار درج کرده. از جمله این مشخصات می توان می توان به جنس بدنه ، نوع پارو ، قابلیت نصب موتور ، پمپ باد ، طناب نجات ، ظرفیت وزنی قابل تحمل ، جای لنسر یا چوب ماهیگیری ، و کیف حمل اشاره کرد. ابعاد قایق هم به صورت طول و عرض و ارتفاع روی بسته بندی محصول درج شده است.

در نظر داشته باشید ، قایق های بادی اینتکس دارای پارو و پمپ باد هستند ، اما در برخی موارد مشاهده شده که برخی فروشندگان این تجهیزات را از کارتن خارج نموده و به صورت جداگانه اقدام به فروش آن می نمایند.در نظر داشته باشید که تصویر هر کالایی که روی بسته بندی کالا قرار گرفته ، درون کارتن نیز وجود دارد .به عنوان مثال زمانی که روی بسته بندی کالا تصویری از پمپ باد و پارو درج شده، مطمئن باشید درون بسته بندی کالا حتما پمپ باد و پارو باید وجود داشته باشد.

قایق های بادی شرکت سعید اینتکس در کرج و تهران فقط ساخت شرکت اینتکس بوده و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.قایق های بادی اینتکس دارای چند تیپ متفاوت هستند که انواع آن شامل قایق های اکسپلورر ، سی هاوک ، چلنجر ، اکس کورشن و مارینر می باشند. علاوه بر این پنج مدل قایق بادی که به آن اشاره شد، قایق های کایاک هم نیز ساخت همین کمپانی بوده که سایز تکنفره و دونفره آن طراحی و ساخته شده.

قایق های بادی قابلیت نصب موتور برقی و بنزینی را دارا می باشد و اکثرا این قابلیت برای قایق هایی با ظرفیت بالای 2 نفر در نظر گرفته شده است.

یکی دیگر از مزایای قایق های بادی این است که زمانی که می خواهید از آن استفاده نمایید ، نیازی به داشتن پلاک و یا مجوز ندارید و در آب های آرام و دریا و دریاچه براحتی می توانید از آن بهره ببرید.هنگام استفاده از قایق های بادی حتما سعی کنید از جلیقه های نجات مناسب استفاده نمایید. این کار برای حفظ ایمنی و سلامت شما امری کاملا ضروری است.

قایق های بادی اینتکس قابلیت های بسیاری دارند از جمله اینکه می توانید برای آنها با کمی سلیقه یک سایبان و یا کفی مستحکم طراحی و تعبیه نمایید . برای ساخت کفی قایق می توانید از چوب های سه لایه و یا تخته های فایبرگلاس استفاده نمایید.برای ساخت سایبان قایق بادی نیز می توانید از پارچه های برزنتی که برای ساخت چادر چادر مسافرتی از آن استفاده می شود بهره ببرید. و برای پایه های سایبان می توان از لوله های pvc استفاده کرد.

کافیست کمی خلاقیت و حوصله بخرج داد ،براحتی می توانید قایق های بادی خود را به هر مدل و سلیقه ای طراحی و تعبیه نمایید.

جهت خرید قایق بادی ارزان می توانید به وبسایت نمایندگی سعید اینتکس مراجعه نمایید و قایق بادی خود را با کارت گارانتی معتبر واقعی دریافت کنید. و می توانید در هر جایی که هستید سفارشات خود را از طریق پست و تیپاکس و باربری و اسنپ و تپسی دریافت نمایید.