باد کردن استخر بادی یکی از اقداماتی است که در خصوص استخرهای خانگی صورت می گیرد. استخرهای بادی به ویژه استخرهای اینتکس، یکی از ابزارهای مناسب جهت شنا و آبتنی به شمار آمده و گاها به عنوان استخر توپ هم مورد استفاده قرار می گیرند. البته استفاده از این استخرها جز وقتی که هوا گرم است، امکان پذیر نبوده و با فرا رسیدن فصل گرم یعنی تابستان، هوس شنا در استخر به جان بچه ها و حتی بزرگسالان می افتد. 

معمولا استخرهای بادی که از حفره ای مخصوص برخوردار می باشند؛ در فصل هایی که نیازی به حضور آنها نیست، از باد خالی گشته و در گوشه ای از انبار منزل نگهداری می شوند. اما با شروع گرما، کم کم ردپای استخر در حیاط منزل پیدا شده و فرصتی را برای آبتنی یا حتی ورزش های آبی در اختیار همه قرار می دهند.

باد کردن استخر بادی، امری کاملا آسان و سریع

برای راه اندازی استخر، راهی جز باد کردن آن نیست. سوال اینجاست که چطور می توان به باد کردن استخر بادی پرداخت؟ اصلا آیا این کار ساده است یا خیر؟ ابتدا می خواهیم سوال دوم را پاسخ دهیم. خوشبختانه باد کردن استخر بادی به هیچ وجه کار دشواری نبوده و در عوض، امری ساده و آسان محسوب می شود. اما اینکه چطور می توان این کار را انجام داد؛ پاسخ آن را در ادامه خواهیم گفت.

صحیح ترین روش باد كردن استخر بادی

استخر بادی اینتکس یکی از بهترین استخرهایی است که به بازار عرضه گشته است. این محصول که متعلق به یک برند جهانی و خوش آوازه می باشد؛ کیفیت را برای مخاطبان تداعی نموده و همراه خوب آنها در لحظات گرم تابستانی است. این استخر در مقایسه با محصولات رقیب، چند پله بالاتر قرار داشته و به دلیل برخورداری از مزایای بسیار از جمله عمر بالا و عدم تغییر شکل در شرایط مختلف، توانسته بیشترین امتیاز را به خود اختصاص دهد.

حال در ادامه می خواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم که نحوه باد زدن استخر بادی اینتکس چگونه است؟ در پاسخ باید گفت یکی از مطمئن ترین ابزارها برای این کار، پمپ باد اینتکس است؛ یعنی آن دسته از پمپ های بادی که توسط شرکت اینتکس تولید شده اند، برای این کار، مناسب به نظر می رسند. اگر از ابزاری جز محصول ذکر شده برای استخرهای اینتکس استفاده نمایید، به نتایج مطلوب دست نخواهید یافت. ضمن اینکه با این اقدام نادرست، عمر و دوام استخر را کاهش داده و حتی ظاهر آن را دچار تغییرات منفی خواهید کرد.

صحیح ترین روش باد كردن استخر بادی

صحیح ترین روش باد كردن استخر بادی

استفاده از سشوار و پمپ باد صنعتی، اکیدا ممنوع

خیلی از افرادی که تصمیم به باد کردن استخر بادی دارند؛ تصور می کنند با کمک ابزارهای دیگر می توانند کار را انجام داده و در نهایت استخر را راه اندازی کنند. به همین دلیل نحوه باد كردن استخر بادي بدون پمپ باد را جویا شده و به دنبال پاسخی برای آن می گردند. حتی آنها می خواهند درباره نحوه باد كردن استخر بادي با تلمبه یا نحوه باد كردن استخر بادي با سشوار بدانند. غافل از اینکه این ابزارها انتخاب به جایی نبوده و نباید به سراغ آنها رفت. به همان دلایلی که در بخش قبل ذکر کردیم؛ استفاده از هر ابزاری به جز پمپ های بادی ساخته شده توسط شرکت اینتکس برای استخرهای بادی اینتکس، اصلا پیشنهاد نمی شود.

ابزارهایی مثل سشوار و پمپ های باد صنعتی، به هیچ وجه برای این کار، مناسب نیستند. این ابزار حتی اگر در همان لحظه نخست هم کارتان را راه انداخته و آسیبی به استخر بادی وارد نکنند؛ در بلند مدت باعث ظهور صدمات جزئی تا عمیق در استخر خواهند شد. پس اگر بعدها استخرتان به هر شکلی دچار ایراد شد؛ خرده نگیرید. بدانید که یک اقدام اشتباه شما، بخصوص در زمان باد کردن استخر بادی باعث این اتفاق شده است.

استخر را تا چه اندازه باید باد کرد؟

اکنون که با یکی از ابزارهای صحیح برای باد کردن استخر بادی آشنا شدید؛ وقت آن رسیده تا اطلاعات دیگری را نیز درباره این موضوع کسب کنید. هیچگاه نباید تا آخرین ظرفیت استخر را برای باد کردن انتخاب کنید. این کار از پایه غلط است و ممکن است صدماتی هر چند جزئی را به آن وارد سازد. نکته ای که باید برای باد کردن استخر به آن توجه داشته باشید؛ این است که حجم باد محصول باید به نحوی باشد تا چروک های روی استخر برطرف گردد. نباید 100 درصد ظرفیت محصول را باد کنید؛ بلکه باید تنها 80 درصد آن را در نظر بگیرید. در همین اندازه که سطح محصول صاف شده و اثری از چروک روی آن باقی نماند؛ کافی است. پس این نکته را از ذهن پاک نکنید که بسیار اهمیت دارد.

نحوه باد کردن استخر بادی اینتکس

نحوه باد کردن استخر بادی اینتکس

چند نمونه از محبوب ترین انواع پمپ باد اینتکس

شرکت اینتکس نه تنها استخرهای بادی متنوعی را برای رده های سنی کودک و بزرگسال طراحی و تولید نموده؛ بلکه محصولاتی نظیر پمپ بادی اینتکس را نیز همراه با تنوعی بی نظیر، روانه بازار فروش نموده است. این پمپ ها هر یک دارای ساختار و ظاهری متفاوت با محصولات دیگر بوده و بر همین اساس از قیمت های مختلفی برخوردار می باشند. در ادامه به چند نمونه از محبوب ترین انواع پمپ باد اینتکس که برای باد کردن استخر بادی، گزینه ای ایده آل به نظر می رسند؛ اشاره خواهیم کرد:

استخر بادی کودک با عمق کم را چگونه باد کنیم

برای باد کردن استخر بادی کودک با عمق کم، می توانید از مراحل زیر استفاده کنید:

1. ابتدا استخر بادی را به طور کامل باز کنید و در زمین یا سطح صاف قرار دهید. مطمئن شوید که هیچ شیئی زیر استخر نباشد که ممکن است به آن آسیب برسد.

2. بر روی درب ورودی استخر، سیستم باددهی را پیدا کنید. این معمولاً یک شیر بادکننده است که ممکن است در کنار یا در نزدیکی درب قرار داشته باشد.

3. قبل از باز کردن شیر بادکننده، اطمینان حاصل کنید که هیچ قطعه یا بسته بندی درون استخر قرار ندارد. سپس شیر بادکننده را به آرامی باز کنید.

4. حالا می توانید از یک پمپ باد اینتکس یا دستگاه بادکننده برای باد کردن استخر استفاده کنید. با توجه به نوع دستگاه، ممکن است باید نوع برقی یا دستی و یا پایی دستگاه را انتخاب کنید.

5. شیر بادکننده را به دستگاه بادکننده متصل کنید و دکمه پمپ باد برقی را فشار دهید تا ابتدای باددهی را آغاز کنید. معمولاً باید دستگاه را روشن کنید و به آرامی هوا را به استخر بادی بفرستید.

6. هنگام باد کردن، نگه داشتن دستگاه بادکننده در دست شما و ایستادن در نزدیکی استخر بادی توصیه می شود. این به شما امکان می دهد بررسی کنید که آیا استخر به اندازه کافی باد شده است یا خیر. حدودا 80 درصد از محصول باید باد شود.

7. بعد از اینکه استخر به اندازه کافی باد شد، شیر بادکننده را ببندید و دستگاه بادکننده را خاموش کنید. سپس بررسی کنید که استخر به طور کامل باد شده است و هیچ خالی یا انباشتگی هوا در داخل آن وجود ندارد.

8. پس از استفاده از استخر بادی، شیر بادکننده را دوباره باز کرده و هوای داخل استخر را تخلیه کنید. سپس استخر را به دقت جمع آوری کنید و آن را در جایی ایمن و خشک نگهداری کنید.

توجه داشته باشید که هر برند و مدل استخر بادی ممکن است دستورالعمل های متفاوتی برای باد کردن داشته باشد. بنابراین، بهتر است همیشه دستورالعمل تولید کننده را مراجعه کنید و به طور دقیق دستورات را دنبال کنید.خرید پمپ بادی اینتکس از نمایندگی سعید اینتکس

یکی از راه های مطمئن و امن که امکان خرید پمپ بادی اینتکس را برای شما خریداران عزیز میسر می سازد؛ مسیر پیش روست. مجموعه ما «نمایندگی سعید اینتکس» در زمینه عرضه و فروش انواع محصولات اینتکس فعالیت می کند. در اینجا نه تنها فرصتی عالی برای خرید استخرهای بادی اینتکس را خواهید داشت؛ بلکه امکان خرید پمپ بادی اینتکس نیز در اختیارتان خواهد بود. انواع پمپ بادی اینتکس اصل با تخفیفات عالی در انتظارتان بوده و لذت یک خرید سریع و مقرون به صرفه را به شما می چشانند. پس از این، دیگر دغدغه باد کردن استخر بادی به سراغتان نمی آید!