حلقه شنای بادی یکی از انواع محصولاتی است که می تواند کاربردهای بسیار زیادی در حوزه آموزش شنا داشته باشد. در سال های اخیر بسیاری از مردم به اهمیت آموزش شنا پی برده اند و به همین واسطه نیز اقدام به آموزش شنا به کودکان و بزرگسالان می کنند. حلقه شنای بادی می تواند برای کمک به افراد جهت آموزش شنا مورد استفاده قرار گیرد. البته همانطور که می دانید این محصولات جنبه تفریحی نیز دارند و برای شرایطی که افراد نیاز به استراحت روی آب استخر دارند، هم مورد استفاده قرار می گیرند. اگرچه طول عمر حلقه های بادی شنا بسیار بالاست و به راحتی دچار خرابی نمی شوند. اما موضوعی که همواره در میان خریداران این مبل های بادی مورد ابهام است، این است که فشار باد توصیه شده برای حلقه شنای بادی که در دماهای بالا استفاده می شود چقدر است؟ با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا در مورد این موضوع بیشتر با شما صحبت کنیم.

تاثیر دمای بالا بر حلقه شنای بادی

تاثیر دمای بالا بر حلقه شنای بادی

فشار باد توصیه شده برای حلقه شنای بادی که در دماهای بالا استفاده می شود چقدر است؟

فشار بادی که برای حلقه شنای بادی مورد استفاده قرار می گیرد، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در حالی که بسیاری از کارشناسانی که اقدام به فروش این حلقه های بادی می کنند به افراد توصیه می کنند که حلقه های بادی را تا حداکثر 80 درصد از ظرفیت خودشان باد کنند؛ اما باز هم برخی از افراد به این موضوع توجهی ندارند و کار خودشان را انجام می دهند. این موضوع می تواند ضرر بسیار زیادی به حلقه های بادی شنا وارد کند و باعث کاهش طول عمر آن ها شود. 

فارغ از این موضوع اینکه بتوانید از فشار باد مناسب برای حلقه های بادی نیز استفاده کنید، بسیار مهم است. اگرچه فشار باد خاصی برای باد کردن حلقه های شنای بادی در دماهای بالا توصیه نشده است، اما توصیه ما به شما این است که از باد کردن بیش از حد حلقه های شنای بادی خودداری کنید. هر زمانی که متوجه شدید باد حلقه خالی شده است، می توانید با خیالی راحت دوباره باد این حلقه ها را شارژ کنید.  

آیا حلقه های بادی در اثر دمای بالا دچار مشکل می شوند؟ 

دمای بالا یکی از عواملی است که می تواند روی کیفیت حلقه های بادی شنا موثر باشد. زمانی که این محصولات در معرض دمای بالا قرار می گیرد، با مشکل افت فشار باد مواجه می شوند. این موضوع می تواند باعث خالی شدن باد حلقه بادی شنا شود و کیفیت آن ها را تحت تاثیر قرار دهد. 

البته این موضوع تنها چیزی نیست که می تواند شما را در مورد قرار دادن حلقه بادی شنا در دمای بالا نگران کند. دمای بالا کم کم باعث افزایش انعطاف پذیری روکش حلقه های بادی می شود و کیفیت آن را تحت تاثیر قرار خواهد داد. به طوری که با هر بار باد کردن این حلقه ها، احساس می کنید که کیفیت آن ها تحت تاثیر قرار گرفته اند و در نهایت به مرور زمان آنقدر کیفیت این حلقه ها افت می کند که قادر به استفاده از آن ها نخواهید بود. 

تاثیر دمای بالا بر روی طول عمر حلقه شنای بادی

تاثیر دمای بالا بر روی طول عمر حلقه شنای بادی

در صورت کم باد شدن حلقه های شنا بادی در دماهای بالا چه کاری انجام دهیم؟ 

در صورتی که حلقه شنای بادی را تا 80 درصد باد کردید اما در اثر گذر زمان شاهد خالی شدن باد این حلقه ها بودید، می توانید دوباره آن ها را باد کنید. دقت داشته باشید که شما به هیچ وجه مجاز نیستید به بهانه خالی نشدن باد این حلقه ها، آن ها را بیش از اندازه باد کنید. در این صورت احتمال اینکه شاهد خرابی این حلقه های شنا بادی و افت کیفیت آن ها باشید، وجود خواهد داشت. 

در هنگام شارژ باد حلقه های شنا بادی باز هم به میزان بادی که وارد این حلقه ها می کنید، توجه داشته باشید. اگر احساس می کنید که باد این حلقه ها به صورت غیر طبیعی در حال خالی شدن است، احتمالا آن ها دچار سوراخ شدگی شده اند و باید سلامتشان را بررسی کنید. 

تاثیر دمای بالا بر روی طول عمر حلقه شنای بادی 

حالا که متوجه شدیم حلقه های شنای بادی می توانند در معرض دمای بالا دچار آسیب دیدگی شوند، باید بررسی کنیم که این دماهای بالا چقدر روی طول عمر آن ها موثر می باشند. به طور کلی، هر چقدر دمای حلقه شنای بادی افزایش پیدا کند، باد این حلقه ها نیز با سرعت بیشتری خالی خواهد شد. در چنین شرایطی شما مجبور هستید که به صورت مداوم باد این حلقه ها را شارژ کنید. این کار باعث افت کیفیت این حلقه ها شده و به مرور زمان شاهد خرابی این حلقه ها خواهید بود. 

انعطاف پذیری که روی سطح حلقه شنای بادی در اثر قرار گرفتن در دمای بالا ایجاد می شود، می تواند آسیب پذیری آن را چندین برابر کند. به طوری که اگر این حلقه های داغ شده در معرض یک جسم نه چندان نوک تیز هم قرار بگیرند، دچار خرابی و سوراخ شدگی خواهند شد. 

چه محدوده دمایی برای حلقه شنای بادی مناسب تر است؟

احتمالا شما دوست دارید که حلقه شنای بادی را برای استراحت روی آب بخرید و در روزهایی که آب و هوا متعادل هستند، آفتاب بگیرید. این کار هم به روحیه شما کمک می کند و هم باعث بهبود کیفیت زندگی شما خواهد شد. اما موضوعی که می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم، این نیست. شما زمانی می توانید از این محصولات لذت ببرید که بتوانید کیفیت آن ها را حفظ کنید. 

محدوده دمایی خاصی برای حلقه شنای بادی اینتکس و یا حتی محصولات بادی این برند مشخص نشده است. یعنی حتی می توانید آن ها را در دمای بالا نیز مورد استفاده قرار دهید. اما تجربه ثابت کرده است که این تئوری اشتباه بوده و قرار گرفتن این محصولات بادی در معرض دمای بالا، می تواند باعث کاهش طول عمر آن ها گردد. 

بهترین محدوده دمایی برای حلقه شنای بادی، محدوده دمای متعادل است. به طور مثال گرمای بالای 40 درجه به شدت می تواند به این محصولات آسیب وارد کند. ولی شما می توانید این محصولات را در معرض هوای آزاد که دمای هوا بین 20 تا 30 درجه است نیز قرار دهید. هر زمانی که احساس کردید روکش این حلقه ها بسیار گرم شده اند، بهتر است که کمی آن ها را در سایه قرار دهید. قرار دادن تیوپ بادی شنا در زیر نور آفتاب می تواند آسیب زیادی به آن وارد کند. 

فشار مناسب حلقه بادی شنا

فشار مناسب حلقه بادی شنا

خرید حلقه شنای بادی اصل از سعید اینتکس

تا به حال شده یک تیوپ بادی از فروشگاه های مختلف بخرید، ولی پس از چند بار استفاده از خرید خودتان پشیمان شوید؟ این موضوع ناشی از بی کیفیت بودن حلقه های شنای بادی است. سعید اینتکس با توجه به اینکه نمایندگی محصولات اینتکس را در تهران دارد، به شما اجازه نمی دهد تا پول خودتان را برای خرید حلقه های شنای بی کیفیت بادی صرف کنید. تمامی محصولات بادی اینتکس در این فروشگاه با ضمانت کیفیت و اورجینال به فروش می رسند. به طوری که می توانید با خیالی راحت این حلقه های شنای بادی را خریداری کنید و آن ها را مورد استفاده قرار دهید. در صورت نیاز به خرید اینترنتی حلقه شنای بادی کودکان یا بزرگسال، می توانید مدل های موجود در فروشگاه را بررسی کنید.