انواع قایق بادی کایاک

قایق بادی کایاک نوعی وسیله ورزشی و تفریحی می باشد که دارای شکل ها، جنس ها و ظرفیت های مختلف می باشد.

به طور کلی قایق های بادی قابلیت جمع شوندگی دارند که برای استفاده باید آنها را به وسیله پمپ های دستی، و برقی و یا پایی مخصوص همین محصولات استفاده کرد. انواع این قایق ها با توجه به اندازه و نوع استفاده دارای ظرفیت های مختلف یک تا سه نفره می باشند. قایق های بادی دارای بدنه ای از جنس PVC می باشند. در بسیاری از موارد با افزایش تعداد لایه های PVC قایق ساخته شده به یک قایق بادی ضخیم تبدیل می شود. یک قایق بادی ضخیم تحمل وزن حدودا 100 الی 300 کیلوگرم را دارد و از کیفیت بالاتری برخوردار است. همچنین در قایق های بادی با ضخامت بیشتر، لایه های PVC با روکشی از برزنت و یا چرم پوشانده می شوند. شایان ذکر است که کغ این مدل از قایق های بادی هم از نوع باد شونده می باشند.

قایق بادی کایاک

قایق بادی کایاک

معرفی انواع قایق بادی کایاک

همانطور که گفتیم قایق های بادی دارای مدل های مختلفی هستند از مهم ترین این مدل ها می توان به قایق های چلنجر ، اکسپلورر و اکسکورشن اشاره کرد. قایق های بادی کایاک دارای مدل ها، ظرفیت ها و کیفیت های مختلف می باشند. انواع مختلف این قایق در مسابقات ورزشی، امداد و نجات، تفریح و سفرهای طولانی استفاده می شود. این قایق نوعی قایق حرفه ای محسوب می شود که دارای امکانات بالایی است و با ظرفیت های مختلف یک تا سه نفره در بازار موجود است. گفتنی است که این قایق ها بسیار سبک، باریک و شناور می باشند و فضای کمی برای نشستن دارند.

قایق بادی کایاک چلنجر یک نفره، دارای ده تا 26 کیلوگرم وزن می باشد و تحمل وزن 100 کیلوگرم را دارد. این قایق حدودا دارای 274 سانتیمتر طول با عرض 76 سانتیمتر می باشد. قایق کایاک دارای یک پارو از جنس آلومینیوم است. جنس بدنه این نوع قایق از PVC چند لایه می باشد.

قایق بادی کایاک مدل چلنجر  دو نفره نیز دارای 18 کیلوگرم وزن می باشد که تحمل وزن حدود 180 کیلوگرم را دارد. طول قایق کایاک دو نفره حدودا 351 سانتیمتر با عرض 76 سانتیمتر می باشد. این قایق نیز دارای دو جفت پارو است و فاصله بین دو سرنشین یک و نیم متر می باشد.

قایق بادی کایاک بست مدل سه نفره، دارای طولی به اندازه 361 سانتیمتر و عرض  90 سانتیمتر متغیر است. این قایق نیز دارای دو جفت پارو می باشد. بدنه این قایق سه نفره از جنس PVC چند لایه است که وزن این قایق 20  کیلوگرم است و تحمل وزن 300 کیلوگرم را دارد. 

قایق بادی کایاک چلنجر

قایق بادی کایاک چلنجر

انواع قایق های بادی برحسب نوع استفاده

قایق های بادی با توجه به کیفیت و ظرفیت و همچنین نوع استفاده به انواع قایق های ورزشی، حرفه ای و تفریحی تقسیم بندی می شوند. قایق بادی ورزشی دارای مدل ها و ویژگی های خاصی می باشد. مدل های مختلف این قایق ظرفیت های متفاوتی دارند و می توانند تا 3 نفر را در خود جای دهند. این قایق ها دارای تجهیزات و پاروهایی با تعداد مختلف می باشند. جنس پاروهای این قایق ها از پلاستیک و آلومینیوم می باشد. بدنه آنها هم از جنس PVC چند لایه است.

در این میان قایق بادی حرفه ای نیز نوعی قایق ورزشی می باشد که امکانات بیشتری نسبت به قایق های ورزشی معمولی دارد. این قایق ها دارای فشارسنج، موج شکن، صندلی ها و پاروهای قابل تنظیم و بسیاری دیگر از امکانات می باشند. این قایق ها در برابر ضربه و همچنین فشار مقاومت خوبی دارند و ضمن سبک بودن، مستحکم نیز می باشند. این قایق های بادی به خوبی تعادل خود را بر روی موج ها و آب های خروشان حفظ می کنند.

در بازار نوعی دیگر از قایق ها با عنوان قایق های بادی تفریحی نیز موجود هستند. این قایق ها می توانند تعداد افراد بیشتری را در خود جای دهند. اما استفاده از آنها برای مسیرهای طولانی امکان پذیر نمی باشد. این قایق ها استحکام قایق های ورزشی را ندارند و توانایی کمی در حفظ تعادل دارند. از پرفروش ترین قایق های بادی تفریحی می توان به قایق های استخری کودکان اشاره کرد.

گفتنی است برای خرید یک قایق بادی باید به نوع استفاده و مقدار بودجه خود توجه کرد. قیمت قایق بادی با توجه به جنس بدنه، مدل، نوع ورزشی و یا تفریحی و همچنین نام شرکت تولید کننده کاهش پیدا می کند. از قایق های تفریحی با ظرفیت و امکانات کمتر می توان به عنوان قایق بادی ارزان یاد کرد. ضخامت بدنه این قایق ها از مهم ترین نکاتی است که بر قیمت آنها تاثیرگذار می باشد. گفتنی است که در میان لیست انواع قایق بادی، قایق های کایاک جزء قایق هایی با قیمت بالا محسوب می شوند. زیرا انواع مدل های قایق بادی کایاک عموما دارای طراحی حرفه ای می باشند.

نتیجه گیری

اگر بخواهید قایق بادی از نوع کایاکی برای خود بخرید به شما پیشنهاد میکنیم که حتما سری به وبسایت نمایندگی سعید اینتکس بزنید و با توجه به قیمت های مناسب و خدمات پس از فروش یکی از قایق های بادی کایاکی حرفه ای را برای خود انتخاب کنید. در حال حاضر فروشگاه سعید اینتکس مرکز فروش انواع قایق های بادی در ایران می باشد که در سریع ترین زمان قایق را برای شما ارسال می کند.