آپنه خواب یا وقفه تنفسی یکی از مشکلات رایج در سنین مختلف است. افرادی که با این مشکل مواجه می شوند، نمی توانند صبح ها احساس سرحالی داشته باشند و معمولا خسته و بی حال به نظر می رسند. چون به هر حال در طول خواب، مدام با وقفه تنفسی مواجه شده اند. جالب است که بدانید انتخاب یک تشک و تخت مناسب می تواند بهترین راه برای درمان آپنه و سایر اختلالات تنفسی خواب محسوب شود. سوالی که برای بسیاری از افراد پیش می آید این است که آیا می توان از تخت بادی به عنوان راه حلی برای آپنه خواب یا سایر اختلالات خواب مرتبط با تنفس استفاده کرد؟ با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا با ویژگی های تخت بادی و اثربخشی آن روی آپنه خواب آشنا شوید. 

آیا می توان از تخت بادی به عنوان راه حلی برای آپنه خواب یا سایر اختلالات خواب مرتبط با تنفس استفاده کرد؟

آپنه خواب یک وضعیت تنفسی خاص است که در آن افراد در طول خواب به وقفه تنفسی مواجه می شوند. یعنی نمی توانند در یک بازه زمانی مشخص در خواب نفس بکشند. این موضوع باعث عدم رسیدن اکسیژن به سر شده و می تواند مشکلات زیادی را به همراه داشته باشد. البته سایر اختلالات خواب تنفسی مانند خر و پف نیز وجود دارند که می توانند روی کیفیت خواب تاثیرگذار باشند. 

در سال های اخیر دانشمندان زیادی روی دلیل بروز این مشکلات و نحوه رفت آن ها تحقیق کرده اند. مشخص شده است که استفاده از تشک و تخت های مناسب و بهبود وضعیت خواب، می تواند تاثیر زیادی روی کیفیت خواب و رفع آپنه داشته باشد. همین موضوع باعث شده تا افراد زیادی در حوزه ساخت تخت ها و تشک های بادی که می توانند تاثیر زیادی روی رفع مشکلات خواب داشته باشند، فعالیت کنند. 

تخت بادی یکی از بهترین انتخاب ها برای افرادی است که از بیماری های تنفسی در طول خواب رنج می برند. استفاده از تخت بادی برای درمان آپنه و اختلالات تنفسی توصیه می شود. چرا که این تخت ها می توانند فرم بدن را در هنگام خواب به بهترین شکل ممکن درآورند. در چنین شرایطی احتمال بروز مشکل وقفه تنفسی و احساس نفس تنگی در خواب کاهش پیدا می کند. 


چرا تشک بادی برای بهبود آپنه و اختلالات تنفسی خواب مناسب است؟

احتمالا برای شما جالب است که بدانید تخت بادی می تواند راه حلی برای درمان آپنه خواب و اختلالات تنفسی باشد. اما سوالات زیادی در ذهن شما با فهمیدن این موضوع شکل گرفته اند! به طور کلی، تشک های بادی و تخت هایی که به صورت بادی طراحی شده اند، روی بهبود وضعیت خواب موثر هستند. چون هم خیلی راحت ترند، هم می توانند با تنوع بالای خودشان بر اساس وضعیت مناسب فرد خریداری شوند. از جمله ویژگی ها و مزایای تشک بادی برای بهبود آپنه و اختلالات تنفسی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

1. بهبود وضعیت خواب 

تخت بادی به واسطه داشتن ساختار مناسب و کیفیت عالی، می تواند برای بهبود وضعیت خواب مورد استفاده قرار گیرد. افرادی که در طول خواب خر و پف و آپنه خواب را تجربه می کنند، می توانند برای بهبود وضعیت خواب خودشان از تشک های بادی استفاده نمایند. این تشک ها یک تجربه خواب راحت را به شما می دهند. چون وضعیت جسمانی شما را در حالت ایده آل قرار می دهند و از خستگی ناشی از خوب نبودن وضعیت خواب شما جلوگیری می کنند. 

1. کاهش فعالیت آلرژن ها در سیستم تنفس 

برای بهبود آپنه و اختلالات تنفسی در خواب، باید به فعالیت آلرژن ها توجه داشته باشید. تشک هایی که با فعالیت مواد حساسیت زا، باعث می شوند تا شما احساس گرفتگی بینی داشته باشید، نباید برای افرادی که دارای حساسیت هستند، از تشک هایی استفاده کرد که حساسیت آن ها را تحریک می کنند. تخت بادی می تواند با کاهش فعالیت آلرژن ها از بروز مشکلات مختلف نظیر حساسیت جلوگیری کند. 

1. احساس راحتی در هنگام خواب 

تخت های بادی اورجینال و باکیفیت موجود در بازار به گونه ای طراحی شده اند که در هنگام خوابیدن روی آن ها احساس راحتی می کنید. شیارهای موجود روی این تخت های بادی باعث می شود تا خستگی شما در هنگام خواب برطرف شود. حتی افرادی که بنا به دلایلی مجبور هستند مدت زمان زیادی را در تخت خواب بمانند، می توانند با کمک تخت های بادی احساس راحتی داشته باشند. 

1. سفت و محکم بودن تشک بادی

شاید برای شما جالب باشد که تحقیقات نشان می دهند تشک های سفت معمولا احساس راحتی بیشتری را به دنبال دارند و می توانند از آپنه خواب جلوگیری کنند. تشک بادی به واسطه اینکه بافت سفت و محکمی دارد، به شما امکان تنفس راحت تر را می دهد. به ویژه اگر به پهلو بخوابید، می توانید از مزایای محکم بودن تشک بادی بیشتر لذت ببرید. این موضوع می تواند باعث کاهش کمردرد در هنگام خواب نیز شود. 

1. گردش خون بهتر

یکی از انواع مزایای استفاده ازتشک بادی که باعث بهبود آپنه خواب در بیماران می شود، گردش خون بهتر است. در واقع این تخت های بادی به واسطه شیارهایی که روی خود دارند و فشاری که به صورت یکنواخت روی بدن ایجاد می کنند، می توانند گردش خون در بدن را تقویت کنند. به طوری که شما در طول خواب احساس راحتی بهتری خواهید داشت. 

آیا می توان از تخت بادی به جای تشک خوشخواب استفاده کرد؟ 

یکی از سوالات رایجی که در مورد تخت بادی اینتکس وجود دارد این است که می تواند جایگزین تشک خوشخواب شود؟ در اکثر موارد بله. این تخت ها به واسطه داشتن کیفیت بالا و نحوه تولید عالی جایگزین خوبی برای تشک های خوشخواب موجود در بازار هستند. به ویژه اینکه نسبت به این تشک ها قیمت مناسب تر و ارزان تری نیز دارند

میزان باد مناسب تخت بادی برای جلوگیری از آپنه خواب 

برای اینکه بتوانید با تخت بادی آپنه خواب خودتان را درمان کنید و بهتر بخوابید، نیاز دارید که باد این محصولات را نیز تنظیم کنید. تخت بادی اینتکس یا بست وی باید حتما به اندازه مناسب باشد. در غیر این صورت احتمال اینکه شاهد بروز مشکلات خاصی مانند احساس درد در هنگام بیدار شدن باشید، وجود دارد. بهترین میزان باد برای تخت های بادی اینتکس، 80 درصد است. یعنی شما باید 80 درصد از کل تخت بادی را باد کنید تا بتوانید از آپنه و اختلالات تنفسی خواب جلوگیری کنید. 

سعید اینتکس؛ مرجع فروش انواع تخت بادی باکیفیت

سعید اینتکس مرجع فروش انواع تخت بادی باکیفیت است. در صورت نیاز به خرید تخت های بادیبرای کاهش اختلالات تنفسی در طول خواب، می توانید به فروشگاه اینترنتی سعید اینتکس مراجعه کنید. در این فروشگاه اینترنتی همه محصولات به صورت اورجینال و زیر قیمت بازار به شما عزیزان ارائه می شوند. پس می توانید با خیالی راحت آن ها را تهیه کنید و از استفاده از این محصولات لذت ببرید. برای خرید انواع تخت بادی بزرگسال، می توانید به سایت اینترنتی سعید اینتکس مراجعه کنید.